yt
ofpt
ofpt
bip

Projekty

Dni Limanowej 2017

Gospodarz Dni Limanowej Burmistrz Miasta Limanowa i organizator wydarzenia Limanowski Dom Kultury zapraszają na Dni Limanowej 2017. 29-30 lipca na placu przy Limanowskim Domu Kultury nie zabraknie dobrej, wspólnej zabawy oraz koncertów gwiazd, którymi w tym roku będą: Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Baciary i Turnioki.
sobota
29
lipiec
29.07.2017r. - 30.07.2017r.
15:00 - 23:55
Pierwszy dzień wydarzenia rozpocznie finał VIII Limanowskiego Talent Show. 13 finalistów z całego powiatu limanowskiego zawalczy o uznanie w oczach jury i publiczności oraz o główną nagrodę w wysokości 1500 zł. Dalsza część dnia upłynie już pod znakiem folkowych brzmień. Na scenie pokażą się m.in. zespoły regionalne uczestniczące w 25. Festiwalu Święto Dzieci Gór. Dzięki współpracy Limanowskiego Domu Kultury z Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, Limanowa od kilku lat może gościć zespoły dziecięce z całego świata i tym samym poznać tamtejsze tańce i folklor.

Gwiazdami pierwszego dnia Dni Limanowej 2017, będą zespoły Turnioki i Baciary. Obydwa łączą góralskie brzemienia z nowoczesnymi i swoją energią zarażają każdego kto przybędzie na ich występ. Turnioki folk góralski łączą przede wszystkim z muzyką rockową – z całym wachlarzem jej odmian, a w środku umiejscawiając siłę ludowych polek i ciekawie zaaranżowane tańce góralskie. Baciary powstałe w 2002 roku na Podhalu i założone przez Andrzeja i Janusza Body, zyskały sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych, melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat, a do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: "Żyje się raz", "Oczy zielone", "Nic do stracenia", "Jak się bawią ludzie".

Niedziela rozpocznie się teatrzykiem i animacjami dla najmłodszych. Na scenie wystąpi również finalista ubiegłorocznego Limanowskiego Talent Show, Krzysztof Kapera, a także działająca przy Limanowskim Dom Kultury Orkiestra Dęta „Echo Podhala”. Gwiazdą drugiego dnia wydarzenia będzie zespół Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Ubiegłoroczne, wspólne występy Varius Manx i Kasi Stankiewicz z okazji obchodów 25-lecia zespołu były bardzo wyrazistym momentem w życiu zespołu oraz bardzo zauważalnym na rynku muzycznym. Znakomity odbiór jubileuszowej trasy koncertowej, cały “worek nagród” przywieziony z Festiwalu Opolskiego, bardzo dobrze przyjęty utwór "Ameryka" oraz fantastyczny odbiór fanów scementowały współpracę na kolejne lata.

Koncert zespołu Varius Manx to gigantyczna dawka przebojów!! Grupa zaprezentuje materiał z 27 lat swojej działalności. Usłyszymy doskonale znane utwory, hity lat 90-tych, takie jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, a także nieco nowsze piosenki jak „Maj”, „Piątek” czy „Ameryka”.

Zarówno podczas pierwszego jak i drugiego dnia Dni Limanowej 2017, nie będzie mogło zabraknąć dyskoteki. Przy rytmach największych przebojów muzyki tanecznej będziemy się bawić do północy.

Na przybyłych w tych dniach pod Limanowski Domu Kultury gości będą czekać również wesołe miasteczko, catering, animacje dla najmłodszych, konkursy z nagrodami, stoiska regionalne i komercyjne, a przede wszystkim fantastyczna zabawa i niezapomniana atmosfera.

ZAPRASZAMY!
Czytań: 176prDodano: 15:00, 29.07.2017r.

O Limanowskim Domu Kultury