yt
ofpt
ofpt
bip

Środki zewnętrzne

Limanowski Dom Kultury aktywnie pozyskuje środki zewnętrzne na działalność kulturalną oraz Kina Klaps.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Ten rok jest dla Limanowskiego Domu Kultury wyjątkowo dobry jeśli chodzi o pozyskiwanie środków na działalność statutową z programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do tej pory limanowskiej jednostce kultury udało się pozyskać cztery dofinansowania do następujących projektów kulturalnych:

 

  • program Kultura ludowa i tradycyjna, dla projektu  „43. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza". Kwota dofinansowania 20 000 zł . W ramach zadania zostaną sfinansowane między innymi nagrody festiwalowe.
  • program Muzyka, dla projektu: „Jubileuszowe XX Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej"  - kwota dofinansowania 20 000 zł. W ramach zadania zostanie wydany między innymi mini album podsumowujący dwudziestoletnią historię wydarzenia.
  • program Kultura ludowa i tradycyjna, dla projektu „Kim jesteśmy - w poszukiwaniu tożsamości ziemi limanowskiej".  Kwota dofinansowania 20 000zł przeznaczona będzie na badania etnograficzne regionu.
  • program Infrastruktura domów kultury, dla projektu: "Zakup wyposażenia na potrzeby edukacji kulturalnej w LDK”.  Kwota dofinansowania w wysokości  84 000 zł zostanie przeznaczona na zakup instrumentów dla LDK oraz podestów dla chórów.

 

Łączna wysokość dofinansowania uzyskanego przez LDK z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2017 wyniosła 144 000 zł.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
W grudniu 2016 zakończyły się prace związane z wymianą drzwi wejściowych do sali widowiskowej LDK, nową zabudową kasy kinowej oraz wdrożeniem nowego programu do sprzedaży i rezerwacji biletów.

Projekt został zrealizowany dzięki środkom własnym i pozyskanym przez Limanowski Dom Kultury w ramach programów operacyjnych POLSKIEGO INSTYTUTU SZTUKI FILMOWEJ – Nazwa programu: Rozwój kin – Modernizacja kin.

Całość inwestycji opiewała na kwotę 30099,00 złotych, przy czym kwota przyznanego dofinansowania wyniosła 20760,00 złotych co stanowi blisko 70% budżetu całego przedsięwzięcia.


W ramach zaplanowanych działań:
  • zakupiono i wdrożono nowy, elektroniczny system sprzedaży i rezerwacji biletów online, który będzie umożliwiał klientom kupno biletu na wydarzenia organizowane w LDK oraz seanse kinowe za pośrednictwem strony internetowej Limanowskiego Domu Kultury.
  • wymieniono drzwi wejściowe do sali widowiskowej LDK, na spełniające wszelkie wymagania odpowiednie specyfice pomieszczenia do jakiego prowadzą;
  • unowocześniono punkt kasowy, zwiększono jego powierzchnię, doświetlono oraz zakupiono nowy sprzęt komputerowy i kasowy.

Dzięki tym działaniom mamy nadzieję, że nie tylko podniesie się jakość oferowanych przez Limanowski Dom Kultury i kino Klaps usług, ale również poprawi się dostęp do oferty kulturalnej oraz filmowej oferowanej przez LDK.


To kolejne zadanie realizowane przez LDK we współpracy z Państwowym Instytutem Sztuki Filmowej. Poprzedni projekt realizowany wspólnie z PISF-em oraz Miastem Limanowa obejmował zakup i montaż foteli kinowych w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.


 

 

Galeria zdjęć

O Limanowskim Domu Kultury