yt
ofpt
ofpt
bip

Dyktando Limanowskie

Miejska i Powatowa Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają od roku 2015 roku wszystkich śmiałków do zmagań z ortografią języka polskiego.

 

Wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę ortograficzną i znajomość reguł języka polskiego zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, które pojawią się poniżej jako dokumenty do pobrania przy okazji organizacji kolejnej edycji. Podstawowa zasada konkursu jest jedna – prace konkursowe są kodowane a organizatorzy ani jurorzy nie zdradzą kto ile błędów popełnił. Natomiast zamierzają ujawnić, kto ich popełnił najmniej i za to chcą sowicie wynagrodzić podczas kolejnego wydarzenia.

Udział w Dyktandzie jest bezpłatny. Uczestnikami mogą być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu miasta Limanowa i powiatu limanowskiego, jak również dorośli mieszkańcy.

Autorem i przewodniczącym jury I oraz II Limanowskiego Dyktanda był Pan dr Maciej Malinowski z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. W 1990 roku zdobył on tytuł Mistrza Ortografii Polskiej w ogólnopolskim konkursie ortograficznym pn. „Dyktando” w Katowicach.

 

 

 

O Limanowskim Domu Kultury