bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„300: Początek imperium” w kinie Klaps od 14 marca


Kolejna odsłona historii o starożytnych Spartanach już w kinach. Limanowa przywita ich w swoje progi 14 marca. „300: Początek imperium” od piątku w naszym kinie Klaps.
 
Film „300: Początek imperium” na podstawie najnowszej powieści graficznej Franka Millera „Kserkses”, nakręcony w zapierającym dech w piersiach stylu hitu kinowego „300”, to kolejny  rozdział epickiej sagi opowiadający — tym razem w scenerii bitwy morskiej — historię greckiego generała Temistoklesa, który próbuje zjednoczyć Grecję, idąc na bitwę, która zmieni bieg wojny. „300: Początek imperium” ukazuje losy Temistoklesa stającego przeciwko wielkiej inwazji wojsk perskich, którymi dowodzą Kserkses, śmiertelnik obdarowany boskimi siłami, oraz Artemizja, mściwa dowódczyni perskiej floty morskiej.
 
Reżyser filmu Noam Murro mówi, że ich celem „było przedstawienie drugiej historii z wykorzystaniem architektury pierwszego filmu. Kontekst historyczny jest podobny; mamy więc punkt styku z filmem „300”, ale jednocześnie widzimy ówczesne wydarzenia z innej, równie absorbującej perspektywy”.
 
Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 

Partnerzy