bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„American Hustle” w kinie Klaps od 28 lutego


Wśród filmów nominowanych do Oscara jest najnowsze dzieło Davida O. Russella „American Hustle”. Ten obsadzony gwiazdami kina film, już od najbliższego piątku, 28 lutego, w naszym kinie Klaps.

„American Hustle” to fikcyjna historia osadzona w atrakcyjnej konwencji jednego z najbardziej niewiarygodnych skandali lat 1970. Film opowiada o błyskotliwym oszuście Irvingu Rosenfeldzie (Christian Bale), który razem ze swoją równie sprytną i uwodzicielską partnerką Sydney Prosser (Amy Adams) zostaje zmuszony do współpracy z agentem FBI Richim DiMaso (Bradley Cooper).  DiMaso popycha ich w stronę światka wpływowych polityków i mafijnych bossów, światka, który jest niebezpieczny i pełen pułapek, a jednak bardzo pociągający. Jeremy Renner to filmowy Carmine Polito, pełen zapału, ale zmienny w swoich nastrojach burmistrz New Jersey, uwikłany w układy z oszustami i agentami federalnymi. W tym kalejdoskopie postaci pojawia się w końcu i żona Irvinga, Rosalyn (Jennifer Lawrence), która może okazać się niszczącą siłą będąca w stanie zburzyć cały ten misterny układ.

Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich filmów Davida O. Russella, z których jednym był nagradzany „Poradnik Pozytywnego Myślenia”, „American Hustle” nie daje się zamknąć w prostych ramach gatunku, snując wielowątkową opowieść o miłości, sprycie i chęci przetrwania w trudnej rzeczywistości. Russell skupia uwagę widzów na postaciach, które starają się zmienić swoje życie, w pewnym sensie wymyślając siebie na nowo.

Serdecznie zapraszamy do przekonania się na własnej skórze czy film ten zasługuje na najważniejsze filmowe wyróżnienie.

 

Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.

Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.
 

Partnerzy