bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Audiencja” z cyklu "Teatr na wielkim ekranie" - 23 maja w kinie „Klaps”


Z przyczyn niezależnych od kina „Klaps”, w ubiegły czwartek (15 maja) nie mógł się odbyć pokaz pierwszej sztuki teatralnej z cyklu „Teatr na wielkim ekranie”. Jednakże to jeszcze nic straconego i  wszystkich miłośników teatru, ale i nie tylko, zapraszamy 23 maja, na godz. 19:30, do Sali Widowiskowej LDK na retransmisję „Audiencji”. Dla każdego kto jest fanem Hellen Mirren, a przede wszystkim jej roli w filmie „Królowa”, to pozycja obowiązkowa.
 
Przez sześćdziesiąt lat sprawowania władzy Jej Królewska Mość współpracowała z dwunastoma premierami. Cotygodniowe audiencje u królowej są jednymi z najważniejszych spotkań na wysokim szczeblu. Mają one bowiem wyjątkowy, bo prywatny charakter. Żelazną zasadą spotkań jest trzymanie wszystkiego, co zostało na nich powiedziane w sekrecie. Audiencja jest serią wymyślonych przez Petera Morgana scen, które mogły odbyć się w Buckingham Palace. Fabuła sztuki zbudowana jest z wyobrażeń na temat realnie odbywających się niegdyś spotkań królowej i jej premierów - od Winstona Churchilla począwszy, na Davidzie Cameronie kończąc.

„Audiencja” to również ponowne spotkanie Petera Morgana, scenarzysty słynnego filmu „Królowa”, z Helen Mirren, która w tym obrazie zagrała tytułową rolę i w londyńskim przedstawieniu ponownie kreuje rolę Elżbiety II, rolę, dzięki której zdobyła wcześniej Oscara i Złoty Glob.. Przedstawienie wyreżyserował nominowany do Oscara Stephen Daldry („Billy Elliot”, „Godziny”).

Ta pełna ironicznego humoru sztuka odpowiada na pytanie o zasadność istnienia monarchii we współczesnej polityce. Ta odpowiedź jest zaskakująca. Redakcja „The Times” napisała o „Audiencji”: to zabawna, prawdziwa, dobroduszna i momentami wybuchowa sztuka, pełna niespodzianek. Pokochaliśmy ją co do minuty. Wierzymy, że również i państwo się w niej zakochają.
 
Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.
 

Partnerzy