bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Bóg nie umarł”, „Fru!” i „Zbuntowana” od 27 marca w kinie Klaps


Już w najbliższy piątek, w kinie Klaps, będzie można obejrzeć historię Josha, uroczego ptaszka Gusa oraz dalsze losy Tris Prior. „Bóg nie umarł”, „Fru!” oraz „Zbuntowana” na ekranie kina Klaps od 27 marca.

 

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub... udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje. Rozpoczyna się pasjonujący spór, który elektryzuje całą uczelnianą społeczność i sprawia, że odmienia się życie wielu osób...

Bóg nie umarł” to jeden z najgłośniejszych filmów religijnych ostatnich lat. Kilka miesięcy temu był wielkim przebojem kinowym w USA. Teraz również widzowie w Limanowej będą mogli się przekonać o jakości tego filmowego dzieła.
 


Gdy, jak co roku, stado ptaków przygotowuje się do odlotu na zimę do ciepłych krajów, wypadek staje na drodze ich planów. Dariusz – przywódca grupy i przewodnik w trudnej podróży do Afryki – odnosi poważną kontuzję i musi powierzyć wielki sekret, dotyczący tras przelotu i tajemnic nawigacji pierwszemu ptakowi, który się przy nim zjawił. Zrządzeniem losu jest nim pewien strachliwy młodzian, wychowywany przez postrzeloną biedronkę... Żółtodziób i niedorajda jest bardzo podekscytowany nowym wyzwaniem, ale prawda jest taka, że do tej pory nigdy nie wychylił dzioba z rodzinnego gniazda i nie posiada żadnych kwalifikacji, by zostać przewodnikiem stada.

FRU!” to pełna przygód komedia dla całej rodziny o dorastającym ptaszku, szukającym stada, które mógłby nazwać rodziną oraz o tym, że trzeba sporo odwagi, by opuścić bezpieczną przystań i ruszyć w podróż, której celem jest poznanie samego siebie.

 

 

Nastoletnia Beatrice Prior w imię miłości porzuciła uporządkowany świat i teraz, naznaczona piętnem Niezgodnej, musi zmagać się z konsekwencjami swojej decyzji. Podjęta przez nią walka może mieć wpływ nie tylko na jej osobistą przyszłość, ale także wstrząsnąć posadami otaczającego świata. O ile oczywiście uda jej się udźwignąć spoczywające na niej brzemię, by w ogarniętym wojną domową świecie zdać niespodziewany i trudny egzamin dojrzałości. A jednocześnie nie utracić tego, na czym zależy jej najbardziej.

Zbuntowana” to ekranizacja drugiej części z serii „Niezgodna” - książek Veronici Roth.

 


Zapraszamy!

 

Szczegółowy repertuar oraz filmowe zapowiedzi na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

Partnerzy