bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Co nowego w kinie Klaps?


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do zapoznania się z repertuarem na najbliższy tydzień. Od piątku, 22 lipca, na ekranie film dla całych rodzin „Szajbus i pingwiny”, opowieść o legendarnym Tarzanie, historia życia słynnego francuskiego cyrkowca oraz dokument opowiadający o kierowcach Formuły 1 i najsłynniejszym wyścigu.


„Szajbus i pingwiny” to zabawna i podnosząca na duchu historia sympatycznego, choć kompletnie nieobliczalnego czworonoga, który ocalił przed zagładą stado pingwinów. Ta nieprawdopodobna historia wydarzyła się naprawdę w Australii i wzruszyła cały świat.

Inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii i grozi zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej – wyspy Fairy Penguins. Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy – pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę odwrócić bieg wydarzeń. Z pomocą, zupełnie nieoczekiwanie, przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków.
 

„Tarzan: Legenda” w reżyserii Davida Yatesa powstał na podstawie scenariusza autorstwa Adama Cozada i Craiga Brewera, w oparciu o pomysł Brewera i Cozada, na motywach powieści o Tarzanie napisanych przez Burroughsa.

Mijają lata, od kiedy Tarzan (Aleksander Skarsgård), opuścił afrykańską dżunglę na rzecz cywilizowanego życia w Londynie. Jako John Clayton III, Lord Greystoke decyduje się wrócić do Konga, gdzie ma pełnić funkcję emisariusza rządu z misją handlową. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że jest pionkiem w śmiertelnie niebezpiecznej grze targanego wolą zemsty, chciwego kapitana Leona Roma z Belgii (Christoph Waltz). Okazuje się, że osoby stojące za zabójczym spiskiem nie mają pojęcia, co rozpęta się za ich sprawą.
 

„Chocolat” to prawdziwa historia niezwykłego człowieka – pierwszego czarnoskórego klauna o pseudonimie „Chocolat”, który święcił triumfy we Francji na przełomie XIX i XX wieku. To fascynująca opowieść o przyjaźni, kulisach show-biznesu i przełamywaniu stereotypów. W roli głównej Omar Sy – gwiazda uwielbianych na całym świecie „Nietykalnych”.

„Chocolat” był pierwszym ciemnoskórym artystą, który zaistniał we francuskim przemyśle rozrywkowym. Urodził się w 1860 roku na Kubie jaka Rafaël Padilla. Gdy miał 10 lat, został sprzedany jako pomoc domowa portugalskiemu kupcowi. W wieku 16 lat uciekł do Bilbao, gdzie zaczął przygodę z cyrkiem. Jego oryginalna osobowość została dostrzeżona i doceniona przez brytyjskiego klauna Tony’ego Grice’a, który nadał mu pseudonim „Chocolat”. Prawdziwy sukces odniósł u boku innej gwiazdy cyrku – klauna o pseudonimie „Footit” (w tej roli James Thierée). Skecze, które wspólnie wymyślili, odtwarzane są do dziś.
 

„Le Mans” to film wyprodukowany przez twórców oscarowego "Człowieka na linie" i "Senny" dokumentuje jeden z najsłynniejszych wyścigów samochodowych na świecie – 24 h Le Mans.

To przepięknie sfilmowany film przedstawiający historię morderczego wyścigu i niezłomnych ludzi, którzy mają odwagę wziąć w nim udział.
Wie o tym najlepiej legenda F1 Mark Weber, który dwukrotnie wygrał GR Monako ale nigdy nie ukończył 24 godzin. Kolejni bohaterowie to Andre Lotterer niekwestionowany król Le Mans zwyciężył w wyścigu trzykrotnie, Jann Mardenborough, który zaczynał od gier samochodowych. Będziemy świadkami przygotowań do wyścigu, kierowcy zespołu Toyoty-Sebastiana Buemi oraz Darren Turner.
 
ZAPRASZAMY!
 

Partnerzy