bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki” w kinie Klaps od 23 maja


Od najbliższego piątku, zapraszamy całe rodziny na dalsze losy Dorotki, która ponownie będzie musiała uratować Oz. „Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki”, premierowo, od 23 maja.

Chociaż od powrotu Dorotki z Oz minęła zaledwie chwila, na dziewczynkę czeka już kolejna przygoda. Wezwana przez przyjaciół – Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa i Blaszanego Drwala, ponownie przenosi się do zaczarowanej krainy. Na miejscu odkrywa, że pod jej nieobecność władzę nad Oz przejął brat Złej Czarownicy z Zachodu – złośliwy i przebiegły Błazen. Jedyną osobą zdolną powstrzymać złoczyńcę jest Dorotka. Aby tego dokonać, dzielna dziewczyna będzie musiała udać się w daleką podróż do Szmaragdowego Grodu. Zanim tam dotrze i zmierzy się z Błaznem, przeżyje mnóstwo przygód, spotka starych znajomych oraz zupełnie nowych, zaskakujących sojuszników.

„Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki” to stworzona za 70 milionów dolarów kontynuacja niezapomnianej powieści Lymana Franka Bauma. W oryginalnej wersji językowej bohaterom głosów użyczyła plejada hollywoodzkich sław, wśród których znaleźli się m.in. Dan Aykroyd, Kelsey Grammer, Patrick Stewart i gwiazda „Glee” Lea Michele. W polskiej wersji filmu Dorotka przemówi głosem Anny Cieślak, która niedawno popisowo zagrała swoją imienniczkę – księżniczkę Annę w najbardziej kasowej animacji wszechczasów – disnejowskiej „Krainie lodu”. Partnerują jej: wesoła ekipa z Kabaretu Ani Mru-Mru – jako trio Tchórzliwy Lew, Blaszany Drwal i Strach na wróble, niezawodnie zabawny Cezary Żak, użyczający głosu sowie o wielkim sercu i jeszcze większych gabarytach oraz niekwestionowany król Julian polskiego dubbingu, czyli Jarosław Boberek w roli filmowego czarnego charakteru – podstępnego Błazna, brata Złej Czarownicy z Zachodu.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziny na tą fantastyczną podróż do jednego z najwspanialszych światów, jakie wyczarowała ludzka wyobraźnia!
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 

Partnerzy