bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Czarownica” – w kinie Klaps od 6 czerwca


Od najbliższego piątku, 6 czerwca, zapraszamy na zrealizowany z wielkim rozmachem film „Czarownica”, z udziałem Angeliny Jolie w roli tytułowej, który został zainspirowany postacią znaną z disneyowskiej „Śpiącej królewny”.  

Czarownica była niegdyś piękną i dobrą dziewczyną. Jej radosną młodość przerwała wojna, podczas której bohaterka z oddaniem broniła swojej ojczyzny. Jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej czyste serce w kamień... Żądna zemsty rzuca klątwę na Aurorę – nowo narodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa. Gdy dziewczynka dorasta Czarownica zdaje sobie sprawę, że Aurora jest kluczem do pokoju w skłóconym królestwie.

Czarownica po raz pierwszy pojawiła się na srebrnym ekranie w 1959 roku i do dziś jest najsłynniejszym czarnym charakterem Disneya. „Jako mała dziewczynka uwielbiałam Diabolinę. Była moją ulubioną postacią Disneya. Jednocześnie bałam się jej i kochałam ją”, mówi Jolie. Dwoistość tej postaci zaintrygowała również producenta Joe Rotha. „Zawsze wiedzieliśmy, że Diabolina ma serce z kamienia. Ten film odpowiada na pytanie ‘Dlaczego?’ Chciałbym, żeby widzowie poczuli, że wchodzą do świata, którego nigdy wcześniej nie znali i że nikogo nie należy z góry spisywać na straty”.

Obok Angeliny Jolie w  filmie występują również Sharlto Copley („Dystrykt 9”), Elle Fanning („Super 8”), Sam Riley („On the Road”), Imelda Staunton („Vera Drake”), Juno Temple („Pokuta”) oraz Lesley Manville („Sekrety i kłamstwa”).

Wszystkich serdecznie zachęcamy do zapoznania się z historią życia najbardziej znanego pośród disnejowskich czarnych charakterów oraz z wypadkami, które ostatecznie zamieniły serce Diaboliny w kamień.

Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 

Partnerzy