bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Dora i Miasto Złota" od 6 września na ekranie kina Klaps!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia fabularnej wersji jednej z najpopularniejszych obecnie dziecięcych kreskówek „Dora poznaje świat”. Dora spędziła większość swego młodego życia, poznając wraz z rodzicami tajemnice dżungli. Nic jednak nie mogło przygotować jej na być może najbardziej ekstremalną przygodę – liceum! Ale, jak to Dora, nie byłaby sobą, gdyby nie wpakowała się w kolejne kłopoty. Przyjdzie jej – wspólnie z przyjaciółmi – udać się w naprawdę fascynującą i niebezpieczną misję. Film "Dora i Miasto złota" od 6 września na ekranie kina Klaps!

Dora (Isabela Moner) to rezolutna 16-latka wychowywana przez rodziców w dżungli z dala od cywilizacji. Ojciec Dory (Michael Peña) i mama Elena (Eva Longoria) to odważni odkrywcy, których kolejnym celem jest odnalezienie mitycznego Miasta Złota: Parapaty.

Dżungla nie ma przed Dorą żadnych tajemnic. Potrafi przetrwać tam w pojedynkę, a kolejne swoje eksploracje transmituje na żywo do Internetu. Podczas jednej z takich wędrówek dziewczyna odkrywa ślady mogące naprowadzić na poszukiwaną przez rodziców Parapatę. Okazuje się, że znaleźli je oni wcześniej i właśnie wyruszają w kolejną niebezpieczną wyprawę.

Tym razem jednak nie zabiorą ze sobą Dory. Dziewczyna po raz pierwszy ma opuścić dżunglę i rozpocząć naukę w liceum. Wkrótce ląduje w Los Angeles, gdzie opiekować się nią będzie rodzina kuzyna Diego (Jeffrey Wahlberg). Pierwsze dni w nowej szkole pokazują, że liceum to zupełnie co innego niż dżungla i nie będzie się w nim tak łatwo zaaklimatyzować.

Sprawy skomplikują się, gdy Dora i jej nowi znajomi zostaną porwani przez bezwzględnych łowców skarbów, którzy również są na tropie Parapaty.

Kilka ciekawostek z filmu "Dora i Miasto złota":

- Serial animowany „Dora poznaje świat” zadebiutował w telewizji w 2000 roku. Od tego czasu stał się jedną z najpopularniejszych bajek na całym świecie. Przetłumaczono go na kilkadziesiąt języków, a wkrótce do rysunkowej serii dołączyły popularne gry i kompilacje na dvd oraz książki z przygodami Dory.

- W 2000 roku Nickelodeon zrewolucjonizował telewizję dla dzieci swoim serialem „Dora poznaje świat”. Seria z miejsca stała się przebojem. Całość idealnie wpasowała się w gusta najmłodszej widowni (i rodziców), bo opowieść o małej dziewczynce, która poznaje świat, okazała się inspirująca i mądra. Stworzyli ją Valerie Walsh i Chris Gifford. Twórcom zależało, by każdy odcinek kończył się odkryciem, jakiego dokonuje mała Dora. Przełomem było także częste użycie słów w języku hiszpańskim, co miało dodatkowy walor edukacyjny.

- Teraz Dora trafia na wielki ekran, naturalnie, towarzyszy jej ukochana małpka Butek, oraz inne postaci, które widzowie poznali w serialu, a także zupełnie nowi bohaterowie. „Dora i Miasto Złota” może jednak zaskoczyć widzów, jest bowiem filmem pełnym przygód, zwrotów akcji, suspensów i zaskoczeń. Ale przede wszystkim to komedia.

- Bobin oglądał przygody Dory przez lata razem ze swoimi dziećmi. – To prosta historia o życiu i przygodach Dory oraz jej przyjaciół – Butka i Rabusia. Całość skierowana jest do najmłodszych widzów. Pomyślałem: jaka to byłaby frajda przedstawić Dorę wszystkim, nie tylko najmłodszym! Bo przecież dzieci, które wychowywały się na przygodach Dory mają dziś po dwadzieścia parę lat. Wszyscy, ja również, najbardziej kochamy przecież filmy, które mogą oglądać i dzieciaki jedenastoletnie, i sześciolatki oraz dorośli.

- Dlatego też filmowa Dora to szesnastolatka. – Włączyliśmy, oczywiście, do filmu nawiązania do serialu, aby był zabawny dla fanów serii, no, i – naturalnie – sporo tam hiszpańskojęzycznych elementów – to przecież świat Dory – mówi Kristin Burr, producentka.Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy