bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Drużyna”, „Podróż na sto stóp” i „Tarzan. Król Dżungli” w kinie Klaps od 18 sierpnia


Zbliżają się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn organizowane przez nasz kraj i z tej okazji w kinach pojawił się dokument opowiadający o polskiej reprezentacji siatkówki. Ponadto możemy teraz oglądać ekranizację bestsellerowej powieści o aromatycznych potrawach i miłości, a także niezapomnianą opowieść o chłopcu wychowanym przez małpy. Te wszystkie historie zaś będzie można obejrzeć już od poniedziałku w kinie Klaps.

„Drużyna” to polski dokument, który pokazuje jak współcześni gladiatorzy, wylewający na treningach hektolitry potu, przez kilka miesięcy w roku oddaleni od najbliższych. A po drugiej stronie sponsorzy, działacze, komentatorzy, cheerleaderki, duet Kułaga-Magiera, hale pełne wiernych kibiców polskiej drużyny gotowych przejechać setki kilometrów za swoimi idolami. Wspólna radość po wygranych, smutek po porażkach. Każdy sezon to nowe cele, nowe perspektywy, kolejne mistrzostwa do zdobycia. Co przyniesie ten najbliższy? Za czym tęskni Michał Winiarski? Jak Michał Kubiakznosił porażki w dzieciństwie ? Co by zrobił na bezludnej wyspie Krzysztof Ignaczak? JakMarcin Możdżonekspędza wolny czas ? Co pozakończeniu kariery będzie robił Łukasz Żygadło? Czego w ludziach szuka Bartosz Kurek? Jak z grupy takich indywidualności i niezwykłych charakterów stworzyć jedną DRUŻYNĘ?
 
„Podróż na sto stóp” opowiada o dystyngowanej Madame Malory (Helen Mirren) od lat kierującej cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. A przyznane lokalowi prestiżowe trzy gwiazdki w słynnym Przewodniku Michelina napawają dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Bombaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Malory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania. Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę?
 
„Tarzan. Król dżungli” to historia o tym jak sympatyczna małpa Kala znajduje w dżungli opuszczone ludzkie niemowlę. Mimo początkowej nieufności stada, postanawia zaopiekować się dzieckiem. Chłopiec dorasta pod okiem górskich goryli jako jeden z nich, powoli ucząc się praw dżungli. Pod ich opieką wyrasta na silnego młodego mężczyznę znanego jako Tarzan. W wieku 14 lat po raz pierwszy spotyka innego człowieka: Jane Porter, piękną i odważną nastolatkę odwiedzającą Afrykę ze swoim ojcem. Ten dzień na zawsze zmieni życie chłopaka. Zapragnie zrozumieć kim jest, a przede wszystkim znów spotkać niezwykłą Jane. Nie spodziewa się, że wkrótce jego czworonożni przyjaciele znajdą się w niebezpieczeństwie przed, którym tylko on będzie mógł ich obronić.
 

Zapraszamy!
 

Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 
Partnerzy