bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Dzwoneczek i tajemnica piratów”, „Epicentrum” i „Magia w blasku księżyca” – w kinie Klaps od 29 sierpnia!


Przed nami ostatni weekend wakacji. Z tej okazji proponujemy coś dla najmłodszych, coś dla wielbicieli mocnych wrażeń i coś dla miłośników Woody’ego Allena. Zakończmy te wakacje filmowo.

„Dzwoneczek i tajemnica piratów” to kolejna odsłona przygód sympatycznych wróżek. Tym razem Dzwoneczek i jej utalentowane przyjaciółki wyruszają na pełną przygód wyprawę, by odzyskać magiczny pył, skradziony z Przystani Elfów przez tajemniczą Zarinę. W trakcie poszukiwań cały świat Dzwoneczka, Jelonki, Widii, Różyczki, Mgiełki i Iskierki staje na głowie, kiedy pod wpływem zaklęcia zostają zamienione ich talenty. A to jeszcze nie wszystko… Wróżki czeka bowiem spotkanie z piratami.

Tej disnejowskiej produkcji nie trzeba nikomu przedstawiać, a już na pewno nie dzieciom.
 
 
W ciągu dosłownie kilku godzin Silverton zostaje spustoszone przez niespotykaną do tej pory serię trąb powietrznych. Całe miasteczko pozostaje na łasce i niełasce nieobliczalnych i śmiercionośnych cyklonów, a łowcy tornad przewidują, że najgorsze dopiero przed nimi. Większość mieszkańców szuka schronienia, lecz niektórzy ruszają w kierunku oka cyklonu. Chcą sprawdzić, jak daleko może posunąć się łowca burz, by zrobić zdjęcie swojego życia.
 
To fabuła filmu „Epicentrum”, który widziany oczyma zawodowych łowców burz, żądnych wrażeń amatorów i odważnych mieszkańców miasta pozwala widzom znaleźć się w samym centrum wydarzeń i przekonać się o niszczycielskiej sile przyrody, utrwalonej w obiektywie ich aparatów.
 
 
Po tym jak bawiliśmy się „O Północy w Paryżu”, Woody Allen proponuje nam przeniesienie się w ciepłe klimaty Lazurowego Wybrzeża aby zaznać „Magii w blasku księżyca”. Tym razem poznamy Chińczyka Wei Ling Soo, najznamienitszego iluzjonistę swoich czasów, za którego sceniczną maską kryje się arogancki Anglik - Stanley Crawford (Firth), żywiący wyjątkową awersję do wszelkiej maści spirytystów. Za namową przyjaciela Stanley wyrusza z misją do położonej na Lazurowym Wybrzeżu posiadłości rodziny Catledge. Na miejscu, udając zamożnego biznesmena, ma zdemaskować oszustwa pięknej kobiety-medium - Sophie Baker (Emma Stone), rzekomo potrafiącej czytać w myślach i rozmawiać z duchami. Zadanie Stanleya skomplikuje się, gdy on sam wpadnie w sidła zniewalającego uroku Sophie, a próbka niezwykłych zdolności medium na dobre zachwieje wszystkim, w co dotychczas wierzył.
 
Najnowszy film Woody'ego Allena, jest romantyczną komedią, której akcja obejmuje dwie dekady – lata 20. i 30. XX wieku – i pozwoli przedłużyć beztroski klimat wakacji.
 
 


ZAPRASZAMY!


Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

Partnerzy