bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Enen” – 5 lutego w Kinie Konesera!


Zapraszamy na kolejny seans w ramach Kina Konesera. Już jutro, tradycyjnie o godz. 18:00 w Sali Kameralnej LDK odbędzie się pokaz filmu „Enen”.

W trakcie prac porządkowych we wrocławskim szpitalu, zniszczonym podczas powodzi, młody lekarz (Borys Szyc) zauważa, że dokumenty jednego z pacjentów (Grzegorz Wolf) przepadły bez śladu. Pacjent sam nie jest w stanie z nikim się porozumieć, nie reaguje na próby kontaktu. Lekarz postanawia zastosować wobec tajemniczego pacjenta terapię, która pozwoli odkryć jego tożsamość. W dodatku sam, niby detektyw, rozpoczyna prywatne śledztwo, które ma doprowadzić do wyjaśnienia zagadki. Nawet nie podejrzewa, że prawda, którą odkryje, może zagrozić życiu innych ludzi.

Nowy film Feliksa Falka, twórcy takich filmów jak kluczowy dla polskiego kina lat 70. – „Wodzirej” – czy nagrodzony Złotymi Lwami gdyńskiego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – „Komornik”, jest thrillerem. Punktem wyjścia Feliksa Falka jest historia autentyczna, opisana w prasie, ale reżysera interesują nie tyle fakty, ile pewne mechanizmy. Prawda, do której dociera młody lekarz, jest szokująca - więcej, choć wpisana w przeszłość sprzed 1980 roku, kryje mechanizm, który można uruchomić także dzisiaj. W wielu miejscach, pośrednio i wprost, twórca odwołuje się do słynnego „Lotu nad kukułczym gniazdem” i jego czołowych postaci, McMurphy’ego i – zwłaszcza – Wodza Bromdena. Tak jak w powieści Kena Keseya i filmie Milosa Formana kluczowym elementem fabuły są relacje między jego bohaterami.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do spędzenia środowego wieczoru w towarzystwie polskiej kinematografii.
 
Zapraszamy!
 
Szczegółowe informacje na temat repertuaru na plakacie oraz na stronie internetowej Kina Klaps i oficjalnym fanpage’u kina na www.fb.com/KlapsLimanowa.
 
Cena biletu – 10 zł
W cenie biletu kawa/herbata.
 
Bilety do nabycia w Kasie Kina Klaps od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 16:00 – 21:00.
 
Więcej informacji pod telefonem: 501423775

 

Partnerzy