bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Ewolucja planety małp” w kinie Klaps od 25 lipca


„Planeta małp” z 1968 roku uważana jest za klasykę w swoim gatunku. Od tamtego czasu powstało wiele kontynuacji tego filmu, a jedną z nich są dwie najnowsze wersje nawiązujące do powieści Pierre’a Boulle'a, „Geneza planety małp” oraz tegoroczna „Ewolucja planety małp”, na którą już od najbliższego piątku zapraszamy do kina Klaps.

Rosnąca w siłę rasa genetycznie zmutowanych małp pod wodzą Cezara zmaga się z grupą ludzi, którzy przetrwali atak śmiertelnego wirusa, siejącego spustoszenie dziesięć lat wcześniej. Rozejm, który udaje im się osiągnąć, okazuje się krótkotrwały. Świat staje na krawędzi wojny, której zwycięzcy staną się dominującym gatunkiem na Ziemi.

Zrealizowanie nowych filmów z serii „Planeta małp” wydawało się niemożliwe, ale w 2011 roku do kin weszła „Geneza planety małp” z rewelacyjną rolą Andy'ego Serkisa i spektakularnymi efektami specjalnymi Weta Digital. Produkcja zarobiła prawie pięćset milionów dolarów i zachwyciła zarówno widzów, jak i krytyków. To pierwszy film w technice live-action opowiedziany z perspektywy zwierzęcia obdarzonego ludzkimi uczuciami.

Twórcy pragnęli, by kolejna produkcja była równie poruszająca jak poprzednia. To film o przetrwaniu, a nie apokalipsie. „Początkowo mamy wrażenie, że małpy odziedziczyły planetę.” - mówi reżyser. Grupka ludzi próbuje odbudować swoje życie, a małpy walczą o przetrwanie. Teraz to ich świat i oba gatunki muszą nauczyć się żyć ze sobą w pokoju.

Zapraszamy!

Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 

Partnerzy