bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Exodus: Bogowie i królowie” w kinie Klaps od 23 stycznia


Tematyka biblijna to jeden z ulubionych motywów poruszanych w kinie. Również i Ridley Scott postanowił wnieść symboliczną cegiełkę do tego gatunku i stworzył film o dziejach Mojżesza. „Exodus: Bogowie i królowie” w kinie Klaps od 23 stycznia.

„Exodus: Bogowie i królowie” to film o człowieku, który znalazł w sobie odwagę, by stawić czoło całemu imperium. Ridley Scott, legendarny twórca "Gladiatora", "Królestwa niebieskiego", "Łowcy androidów" i "Prometeusza", przeniósł na duży ekran opowieść o Mojżeszu (Christian Bale), który występuje przeciw egipskiemu faraonowi Ramzesowi (Joel Edgerton) i pomaga czterystu tysiącom niewolników uciec z Egiptu w czasie śmiertelnych plag. Biblijne wyjście z Egiptu to niezwykła saga i trzymająca w napięciu historia o rywalizacji, zdradzie i pogoni za wolnością.

Ta opowieść o losach biblijnego Mojżesza, plagach egipskich, rozstąpieniu się Morza Czerwonego i Dziesięciorgu Przykazaniach jest filmem zrealizowanym z ogromnym rozmachem, jakiego nawet dzisiaj rzadko można szukać w kinie. Ridley Scott jako jeden z najlepszych rzemieślników kina  potrafi kreować jedyne w swoim rodzaju obrazy, które zapadają na długo w pamięci. I na pewno będzie tak samo tym razem.
 
Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.
 

Partnerzy