bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Gra Endera – w kinie Klaps od 31 października


31 października na ekrany polskich kin wchodzi ekranizacja kultowej książki sci-fi cieszącej się ogromną popularnością również w Polsce. „Gra Endera” już od czwartku także w limanowskich kinie Klaps.

„Gra Endera”, kanoniczna powieść science fiction autorstwa Orsona Scotta Carda, zadebiutowała w 1985 roku i z miejsca stała się obowiązkową lekturą wszystkich fanów gatunku. Zdobyła prestiżowe nagrody Hugo oraz Nebula, a także miliony oddanych wielbicieli na całym świecie. Jest to powieść łącząca w sobie wielką przygodę, inspirującą historię o dojrzewaniu, wyprzedzającą swoją epokę wizję przyszłości oraz ciekawą refleksję nad gatunkiem ludzkim co sprawiło, że przez kolejne 30 lat trafiała do wyobraźni zarówno dzieci, jak i dorosłych. Fenomenalna popularność „Gry Endera” oraz zawarta w niej niezwykle plastyczna i przemawiająca do wyobraźni wizja świata przyszłości sprawiły, że filmowa ekranizacja wydawała się kwestią czasu. Jednakże skomplikowana linia fabularna oraz świat powieści wymagający nowoczesnej technologii, doprowadziły do tego, że projekt był wielokrotnie odkładany na półkę. Na szczęście zapał producentów sprawił, że dzisiaj możemy się cieszyć z filmowej adaptacji tego dzieła. W rolach głównych będziemy mogli m.in. zobaczyć Asę Butterfielda, wcielającego się w tytułowego Endera, Harrisona Forda, który po wielu latach ponownie wraca w kosmos i Bena Kingsleya. Reżyser filmu zapewnia, że ekipie udało się zachować odpowiednią równowagę pomiędzy kinem rozrywkowym a opowieścią niosąca pewien przekaz moralny. „To jeden z najbardziej ekscytujących powodów, dla których zrobiłem ten film”, mówi z uśmiechem. „Rzadko spotyka się historię, która stymuluje intelektualnie i moralnie, jednocześnie świetnie przy tym bawiąc. Najciekawsze dzieła sztuki ekscytują i emocjonalnie, i wizualnie, i mentalnie. W Grze Endera mogliśmy działać na każdym z tych poziomów”.

Zapraszamy!

Szczegółowy repertuar na stronie kina https://www.ldk.limanowa.pl/kino oraz na Facebooku Kina Klaps www.fb.com/KlapsLimanowa.

Partnerzy