bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Grawitacja” – w kinie Klaps od 20 grudnia


Światowa premiera tego filmu miała miejsce 15 sierpnia. Od tamtej pory osiągnął on wszelkie możliwe rekordy w zakresie oglądalności, zarówno w naszym kraju jak i poza jego granicami. Od jutra, „Grawitacja” Alfonsa Cuarona również i w naszym kinie Klaps.

Dr Ryan Stone (Sandra Bullock) jest błyskotliwą inżynier medyczną, która wyrusza w swoją pierwszą podróż kosmiczną wraz z astronautą-weteranem Mattem Kowalskym (George Clooney). Na tej pozornie rutynowej wyprawie zdarza się wypadek. Prom kosmiczny ulega zniszczeniu, a Stone i Kowalsky zostają zupełnie sami — przywiązani do siebie linami odpływają w ciemny bezkres. Ogłuszająca cisza dowodzi, że stracili jakiekolwiek połączenie z Ziemią… i być może wszelkie szanse na ratunek. Strach przeradza się w panikę, a każdy oddech pozbawia ich resztek niewielkiego zapasu tlenu. Jednak jedyną drogą powrotną może być zapuszczenie się jeszcze dalej w przerażającą głębię kosmosu.

„Zawsze byłem zafascynowany kosmosem i jego eksploracją” — stwierdza Alfonso Cuarón, reżyser, producent oraz współautor scenariusza do thrillera Grawitacja. „Jest coś mitycznego i zarazem romantycznego w idei opuszczenia Matki Ziemi” — kontynuuje. „Grawitacja” jest nie tylko trzymającym w napięciu thrillerem, ale i historią o zachowaniu ludzkości w obliczu nieskończonej i bezlitosnej głębi wszechświata.

 
Zapraszamy!
 

Szczegółowy repertuar na stronie kina https://www.ldk.limanowa.pl/kino.

Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

Partnerzy