bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Hiszpanka” od 6 lutego w kinie Klaps


Już w najbliższy piątek, zapraszamy na historię, która wymyka się definicjom i przekracza granice wyobraźni. „Hiszpanka” Łukasza Barczyka od 6 lutego w kinie Klaps.

Europa, grudzień 1918 roku. Miesiąc wcześniej odrodziła się Polska. Z Londynu do Warszawy, żeby objąć tekę premiera Niepodległej, zmierza kompozytor, pianista i mąż stanu, mistrz Ignacy Jan Paderewski. Polskie ziemie zachodnie wciąż pozostają pod rządami Prus. Wizyta mistrza w Poznaniu może stać się impulsem do kolejnego powstania. Prusy próbują powstrzymać Paderewskiego, wzywając na pomoc podejrzane i mroczne siły, nad którymi jednak nie potrafią zapanować...

„Hiszpanka” w reżyserii Łukasza Barczyka to produkcja z międzynarodową obsadą, o zapomnianym w polskiej historii Powstaniu Wielkopolskim. W roli Ignacego Jana Paderewskiego zobaczymy Jana Frycza. Gra on jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko - dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem.
 
Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.
 

Partnerzy