bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Jak wytresować smoka 2” – premierowo od 20 czerwca w kinie Klaps!


Wielki przebój studia Dreamworks powraca. Zapraszamy na kolejną odsłonę przygód Czkawki i Szczerbatka. „Jak wytresować smoka 2” w kinie Klaps od 20 czerwca.

Mija pięć lat odkąd Czkawka zaprzyjaźnił się z rannym smokiem i pokazał mieszkańcom Berk, jak żyć z tymi stworzeniami, ziejącymi ogniem. Od tamtej pory panuje między nimi zgoda i wszyscy żyją na wyspie, która stała się smoczym rajem. Gdy do wyspy zbliżają się wrogowie i tajemniczy Smoczy Jeździec, Czkawka i jego wierny smok Szczerbatek stają w obronie Berk. Sytuacja się komplikuje, gdy okazuje się, że tajemniczym jeźdźcem jest matka Czkawki, Valka, a pokojowi między wikingami i smokami zagraża Drago. Do pomocy dołącza się Eret, syn Ereta, a także Astrid, Pyskacz, Sączysmark, Śledzik, Szpadka i Mieczyk oraz wódz plemienia, Stoick.

„Jak wytresować smoka?” weszło do kin w 2010 roku i podbiło serca widzów, którzy pokochali historię pełną akcji i humoru. Film zarobił 495 milionów dolarów i otrzymał dwie nominacje do Oscara – za najlepszy film animowany i ścieżkę dźwiękową.

Dzięki pierwszemu filmowi poznaliśmy nastoletniego Wikinga o imieniu Czkawka, którego życie stanęło na głowie, gdy zaprzyjaźnił się z rannym smokiem – nazwał go Szczerbatkiem. Dean DeBlois, reżyser filmu, pragnął, by druga część opowiadała o dorastaniu chłopaka, a nie jego przygodach. „Akcja rozgrywa się pięć lat później i pragnęliśmy to oddać. Animacje nieczęsto oddają takie zmiany, ale wytwórnia zgodziła się z naszą koncepcją. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni.” - mówi producentka, Bonnie Arnold.

Dlaczego widzowie pokochali historię o Wikingach i smokach? Bonnie Arnold uważa, że wzruszyli się relacją Czkawki i Szczerbatka. „To pierwszy film, przy którym pracowałam, który z biegiem czasu zdobywa coraz więcej oddanych fanów. Dostajemy wiele listów od dorosłych, którzy pytają, czy to dziwne, że oszaleli na punkcie tej historii, mimo że mają czterdzieści parę lat. To piękne, że podbiliśmy serca tylu ludzi.” - mówi Arnold.

Z pewnością i teraz dołączą do tego grona kolejne pokolenia młodszych i starszych widzów.


Zapraszamy!


Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 

Partnerzy