bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„JASNY POTOK” - 27 listopada zaczynamy kolejny sezon pokazów z Teatru Bolszoj w kinie Klaps!


Limanowski Dom Kultury oraz kino Klaps zapraszają na retransmisję przedstawienia baletowego z moskiewskiego Teatru Bolszoj „JASNY POTOK”, która odbędzie się 27 listopada o godz. 15:45 w sali widowiskowej LDK.


Mało kto wie, że Szostakowicz, zanim zdecydował się tworzyć dla baletu, poznał sztukę tańca „od środka” jako akompaniator na próbach. To trzeci po „Złotym Wieku” i „Bołcie” („Śrubie”) balet tego wybitnego kompozytora. Pierwsza wersja w choreografii Łopuchowa została dobrze przyjęta w Leningradzie (1935), ale już na moskiewskiej scenie spotkała się z ostrą krytyką jako zbyt błaha i za mało socrealistyczna. Na scenę „Jasny Potok” powrócił dopiero w 2003 roku dzięki Aleksiejowi Ratmańskiemu.


Balet opowiada komiczną historię dwóch przyjaciółek ze szkoły baletowej. Jedna z nich, Zina, mieszka i pracuje w kołchozie „Jasny Potok”, druga, zawodowa baletnica, przypadkowo przyjeżdża tam z objazdowym teatrzykiem. Aby wybadać wierność męża Ziny, kobiety na jeden wieczór zamieniają się rolami, co prowadzi do szeregu zabawnych sytuacji. W tle barwna paleta charakterystycznych postaci, przebieranki i mężczyzna na pointach!


„Jasny Potok” – jak i inne dzieła Szostakowicza naznaczone piętnem socrealizmu – nie miał łatwego żywota. Przywrócony w 2003 roku moskiewskiej scenie, okazuje się beztroską komedią, obfitującą w zwariowane przebieranki i mnóstwo tańca.


Czas trwania ok. 120 minut.


Bilety w cenie:

normalny – 35 zł
ulgowy – 30 zł
grupowy (od 4 osób) – 25 zł
karnet na wszystkie pokazy – 140 zł

są już do nabycia w kasie kina Klaps.


Zapraszamy!


Szczegółowy program całego cyklu retransmisji na plakacie i oficjalnej stronie LDK: www.ldk.limanowa.pl.

Partnerzy