bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Kapitan Marvel" od 29 marca w Kinie Klaps!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia pierwszego samodzielnego filmu Kinowego Uniwersum Marvela o najpotężniejszej superbohaterce, a wszystko za sprawą galaktycznej wojny dwóch kosmicznych ras – Kree i Skrulli. Film „Kapitan Marvel” od 29 marca na ekranie kina Klaps.

Akcja Kapitan Marvel rozgrywa się w latach 90-tych XX wieku, wcześniej niepokazywanych w filmowym uniwersum Marvela.


Główna bohaterka, która tak naprawdę nazywa się Carol Danvers. Była niegdyś pilotem Air Force, ale podczas jednej z misji doszło do wypadku, w którym straciła pamięć. Wrak statku znaleźli kosmici z rasy Kree, którzy postanowili ocalić Ziemiankę, zwaną przez nich Vers.

Carol zostaje poddana transformacji i zdobywa moce mieszkańców planety Hala. Kree toczą wojnę z rasą zmiennokształtnych Skrulli i wykorzystują kobietę do walki ze swoimi wrogami. Carol zostaje wcielona do grupy Starforce, składającą się z najpotężniejszych wojowników sprzymierzonych z Kree.

Dręczona przebłyskami swojego dawnego życia powraca na Ziemię, gdzie odkrywa bazę Skrulli i postanawia nie tylko przypomnieć sobie kim jest, ale również pokonać zagrażające światu imperium wrogich kosmitów.

Kilka ciekawostek z produkcji filmu „Kapitan Marvel”:

→ Goose’a (kot Flerken) grają cztery różni bardzo profesjonalni koci aktorzy: Reggie, Rizzo, Gonzo i Archie.
→ Brie Larson jest uczulona na koty, więc jej sceny z Goose były wygenerowane komputerowo VFX.
→ W komiksach kot kapitan Marvel nazywa się Chewie, po Chewbacce z Gwiezdnych wojny. W tym filmie został nazwany Goose dzięki Goose Bradshaw z Top Gun.
→ Aby przygotować się do roli kapitan Marvel, Brie Larson trenowała przez cztery godziny dziennie przez dziewięć miesięcy, ucząc się judo, boksu i zapasów. Odwiedziła także bazę sił powietrznych Nellis i spotkała się z aktywnymi lotnikami, w tym generałem brygady Jeannie Leavitt i pilotem Thunderbirds majorem Stephenem Del Bagno.
→ Makijaż Skrullów trwał dwie godziny.
→ Akcja filmu rozgrywa się w latach 90. XX wieku i służy jako początek opowieści znanych postaci Marvela Cinematic Universe, czyli m.in. Nicka Fury’ego.
→ Film był pierwszym filmem z Marvel Cinematic Universe, który miał główną postać żeńską i miał premierę kinie w trakcie Międzynarodowego Dnia Kobiet.
→ Projekt PEGASUS oznacza „Potential Energy Group / Alternate Sources / United States”. Poprzednio wspomniano o tym w Avengers.
→ Istniały obawy, że Brie Larson była zbyt młoda, aby wcielić się w rolę pilota. Scenarzysta Nicole Perlman konsultowała się z amerykańskimi siłami powietrznymi, które powiedziały, że możliwe jest, aby ktoś w wieku od dwudziestu ośmiu do trzydziestu czterech lat został znakomitym pilotem, jak Danvers.
→ Był to dwudziesty pierwszy film wydany przez Marvel Studios.Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy