bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Kino Konesera – seans „Honorowego obywatela ” już 20 stycznia!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do Kina Konesera. Co miesiąc zapraszamy do obejrzenia europejskich i światowych produkcji, które swoim przesłaniem i historią odbiegają od głównego nurtu jaki panuje w kinie, czyli od wysokobudżetowych blockbusterów. 20 stycznia o godz. 18:00 zapraszamy do obejrzenia filmu „Honorowy obywatel”, który jest argentyńskim kandydatem do Oscara.


Kalendarz Daniela Mantovaniego, argentyńskiego pisarza o międzynarodowej sławie, który zdobył wszystko – łącznie z Nagrodą Nobla, jest pełen obowiązków i prestiżowych wydarzeń. Ale Mantovani (Oscar Martínez, znany polskim widzom z roli w "Dzikich historiach") niespodziewanie odwołuje spotkania, aby pojechać do małego miasteczka, z którego pochodzi i które jest źródłem jego inspiracji. Ma odebrać medal Zasłużonego Obywatela.


Wizyta tylko z pozoru umożliwia pogodzenie się z przyjaciółmi z przeszłości, czy triumfalny powrót do miejsca urodzenia. Mantovani musi zmierzyć się z opiniami ludzi, którzy odnajdują siebie na kartach jego powieści. Spotkanie światowej sławy autora z mieszkańcami Salas obfituje w zabawne nieporozumienia. Wkrótce jednak atmosfera zagęści się, emocje towarzyszące obecności noblisty sięgną zenitu, a różnice między kosmopolitycznym literatem a małomiasteczkową społecznością okażą się niemożliwe do pogodzenia.


„Honorowy obywatel” jest argentyńskim kandydatem do Oscara. Martínez za rolę filmie Gastóna Duprata i Mariano Cohna otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na ostatnim Festiwalu Filmowym w Wenecji. "Honorowy obywatel" otworzył również tegoroczny Warszawski Festiwal


Serdecznie zapraszamy!


Cena – 10 zł


Jak zawsze w cenie biletu zawarta jest kawa i herbata.


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

 


 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy