bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Kino Konesera - seans "Ikara: Legendy Mietka Kosza" już 20 grudnia


Kino Klaps w Limanowej, znajdujące się obecnie przy ul. Łososińskiej 23, zaprasza do Kina Konesera. Co miesiąc zapraszamy do obejrzenia europejskich i światowych produkcji, które swoim przesłaniem i historią odbiegają od głównego nurtu jaki panuje w kinie, czyli od wysokobudżetowych blockbusterów. 20 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy do obejrzenia inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami historii niewidomego geniusza fortepianu. "Ikar. Legenda Mietka Kosza" 20 grudnia w Kinie Konesera!


Mietek (Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać  się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w kraju, ale i na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. W jego życiu niespodziewanie pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza (Justyna Wasilewska). To spotkanie zmieni jego życie.

Historia Mietka Kosza zasługuje na opowiedzenie. Mały, ociemniały chłopczyk z zamojskiej wsi wbrew wszystkiemu – chorobie, niezrozu-mieniu, a wreszcie odrzuceniu – uparcie dąży do realizacji swoich ma-rzeń: chce zostać wielkim muzykiem i znaleźć prawdziwą miłość.
I to jest w naszym filmie najważniejsze – marzenia, miłość i muzyka.
- Renata Czarnkowska-Listoś i Maria Gołoś - producentki filmu.
 
Zapraszamy!
 


Cena - 10 zł

Jak zawsze w cenie biletu zawarta jest kawa/herbata.

Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Partnerzy