bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Kino Konesera – seans „Kwiatu wiśni i czerwonej fasoli” już 16 września!


Po wakacyjnej przerwie do repertuaru kina Klaps powraca Kino Konesera. Co miesiąc zapraszamy do obejrzenia europejskich i światowych produkcji, które swoim przesłaniem i historią odbiegają od głównego nurtu jaki panuje w kinie, czyli od wysokobudżetowych blockbusterów. 16 września o godz. 18:00 zapraszamy do obejrzenia filmu „Kwiat wiśni i czerwona fasola” - na podstawie powieści Duriana Sukegawy „An”.


Sentaro, mężczyzna w średnim wieku, jest właścicielem niewielkiej naleśnikarni, w której serwuje dorayaki, japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Kiedy Sentaro rozpoczyna poszukiwanie pomocy kuchennej, zgłasza się siedemdziesięcioletnia Tokue. Cukiernik początkowo odrzuca jej wniosek, gdyż obawia się, że praca może się okazać ponad siły starszej pani, która w dodatku ma nieco zdeformowane dłonie. Właściciel zmienia jednak zdanie, kiedy tylko próbuje pasty przygotowanej przez Tokue. Dzięki jej sekretnej recepturze na tytułowe "an" drobny biznes zaczyna rozkwitać...


„Kwiat wiśni i czerwona fasola” to film otwarcia sekcji Un Certain Regard na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. To doceniana przez krytykę na całym świecie oda do prostych życiowych przyjemności.


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia historii niezwykłej przyjaźni cukiernika i starszej kobiety!


Cena – 10 zł


Jak zawsze w cenie biletu zawarta jest kawa i herbata.

  

Partnerzy