bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Kino Konesera – seans „Sergio i Siergiej" już 25 stycznia!


Kino Klaps w Limanowej, znajdujące się obecnie przy ul. Łososińskiej 23, zaprasza do Kina Konesera. Co miesiąc zapraszamy do obejrzenia europejskich i światowych produkcji, które swoim przesłaniem i historią odbiegają od głównego nurtu jaki panuje w kinie, czyli od wysokobudżetowych blockbusterów. 25 stycznia o godz. 18:15 zapraszamy do obejrzenia filmu opowiadającego o  autentycznej historii rosyjskiego kosmonauty uwięzionego w kosmosie. "Sergio i Siergiej" 25 stycznia w Kinie Konesera!
 
Rok 1991. Sergio, profesor filozofii marksistowskiej, próbuje związać koniec z końcem, gdy w wyniku rozpadu ZSRR Kubę dosięga wielki kryzys ekonomiczny. W tym samym czasie, Siergiej, ostatni sowiecki kosmonauta zostaje zapomniany i uwięziony na popsutej stacji orbitalnej Mir. Przypadkowo, Rosjanin nawiązuje radiowy kontakt z Sergio. Kubański profesor, będący jedyną nadzieją na ratunek Siergieja, postanawia nagłośnić sprawę i kontaktuje się ze znanym amerykańskim dziennikarzem, którego z kolei śledzi CIA.

Sergio i Siergiej to komedia absurdu, pokazująca nieprawdopodobne zdarzenia, które połączyły losy dwóch mężczyzn. W czasach, gdy w kinach dominują filmy z hiperrealistycznymi efektami specjalnymi, warto spróbować pokazać coś innego. Kosmos który mnie interesuje jest bardziej ludzki niż komputerowy. Mir nie był olśniewającym statkiem, podobnie nasze życia - naznaczone przez nietolerancję, dogmaty i biedę. - czytamy w wypowiedzi reżysera filmu, Ernesto Daranasa Serrano.

To "Filmowa uczta, która oczaruje widzów" (Alex Heeney Seventh Row).

Zapraszamy!


Cena - 10 zł

Jak zawsze w cenie biletu zawarta jest kawa/herbata.

Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

 

Partnerzy