bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Koriolan” – 12 czerwca w kinie Klaps


W najbliższy czwartek, 12 czerwca, zapraszamy na kolejny pokaz z cyklu „Teatr na wielkim ekranie”. O godz. 19:00, w Sali Widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury, zaprezentujemy państwu retransmisję sztuki Williama Szekspira „Koriolan”.

Kiedy dawny wróg grozi napaścią na Rzym, miasto jeszcze raz prosi o wybawienie swojego największego bohatera i obrońcę: Koriolana. Wśród mieszkańców Rzymu są jednak i ci, którzy mu nie sprzyjają. Nad miastem wisi widmo głodu i jego obywatele pragną szybkich zmian. Powracający z pola bitwy, Koriolan będzie musiał stawić czoła innemu wrogowi – rozsierdzonym Rzymianom.

Sztukę reżyseruje Josie Rourke a w roli tytułowej zobaczymy Toma Hiddlestona, znanego z filmów Tylko kochankowie przeżyją Jima Jarmuscha, czy Thor Kennetha Branagha. Pięć lat temu zagrał na scenie Donmar Warehouse jako nikomu nieznany aktor. W tym sezonie powrócił na deski teatru jako światowego formatu gwiazda, na której występ brytyjska publiczność czekała jak na koncert gwiazdy rocka.

Koriolan to jedna z najrzadziej wystawianych sztuk Szekspira, a zarazem genialny dramat, w którym łączą się namiętności, ambicje, wielka polityka, niezmienne prawa historii i wojna.

Spektakl będzie wyświetlany z polskimi napisami.
 
Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 

Partnerzy