bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Kubo i dwie struny”, „Zaćma” i „Sprzymierzeni” od 16 grudnia w kinie Klaps


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do spędzania przedświątecznego okresu przed kinowym ekranem. Na każdego czekać będzie animacja o poszukiwaniu własnego przeznaczenia, biograficzna historia Julii Brystygierowej zwanej w powojennej Polsce „Krwawą Luną” oraz szpiegowski melodramat osadzony w realiach II wojny światowej. „Kubo i dwie struny”, „Zaćma” i „Sprzymierzeni” od 16 grudnia w kinie Klaps!


„Kubo i dwie struny” zabierze nas w świat magii, dobrych i złych duchów, które od dawien dawna czuwają nad naszym ziemskim życiem. Przeniesie nas w czasy starożytnej Japonii, kiedy to, co dziś znamy jako mitologię, było codziennością.

Kubo jest dobrym, pokornym chłopcem, który u boku matki mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczy się tym samym spokojnym rytmem - do czasu, kiedy chłopca odwiedza duch przeszłości, który zmienia jego przeznaczenie. Aby przetrwać, Kubo musi odnaleźć magiczną zbroję należącą do jego ojca - największego samuraja, jakiego kiedykolwiek nosiła Ziemia. W poszukiwaniach towarzyszą mu dobre duchy i pradawne bóstwa, które wspierają go magicznymi mocami. Tak Kubo wyrusza w fascynującą, pełną niebezpieczeństw podróż śladami swej rodziny. Podróż ta pozwoli mu poczuć dumę z tego, kim jest i uwierzyć, że możliwe jest wszystko.
 

„Zaćma” opowiada o prawdziwej postaci Julii Brystygierowej, znanej jako „Krwawa Luna” – sadystycznej funkcjonariuszce UB, jednej z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski.

Druga połowa lat. 50. Julia Brystygierowa, zwana „Krwawą Luną”, to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Słynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego (Marek Kalita). Zanim jednak dojdzie do spotkania z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza (Janusz Gajos) i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę (Małgorzata Zajączkowska).
 

„Sprzymierzeni” to wojenny thriller szpiegowski z pełnym pasji dramatem miłosnym w tle.

Jest rok 1942, 26 państw podpisało Deklarację Narodów Zjednoczonych, tworząc siły alianckie walczące z nazistowskimi Niemcami. W okupowanej Casablance ląduje kanadyjski lotnik Max Vatan, by pozbyć się ambasadora Niemiec. Dołącza do działaczki francuskiego Ruchu Oporu, Marianne, którą przedstawia jako swoją żonę. Wkrótce zakochują się w sobie naprawdę. Po akcji, przenoszą się do Londynu, gdzie ich uczucie pogłębia się i umacnia. Ale nadchodzi dzień, w którym Max dowiaduje się, że jego małżeństwo może być wielkim oszustwem.
 


Szczegółowy repertuar oraz filmowe zapowiedzi na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.


ZAPRASZAMY!

Partnerzy