bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Legiony" od 4 października na ekranie kina Klaps!



Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia filmowej superprodukcji „Legiony" zapowiadanej jako opowieść chłopakach i dziewczynach z legionowego pokolenia lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce Niepodległość. To opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się, by rzucić się w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia. Film "Legiony" od 4 października na ekranie kina Klaps!

Spektakularne sceny batalistyczne, miłość w nieludzkich czasach, braterstwo i wielkie bohaterstwo – przedsmak tych emocji już dziś można poczuć w zwiastunie filmu. Pięknym zdjęciom trailera towarzyszy poruszająca muzyka: w tle znalazły się megahity "Let It All Go" (wyk. Birdy i Rhodes) oraz "Legendary" (wyk. Welshly Arms).

„Legiony” to uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach.

Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę.

Akcja filmu obejmuje głównie lata 1914-1916, od wymarszu I Kompanii Kadrowej z krakowskich Oleandrów w kierunku Królestwa Polskiego aż po bitwę pod Kościuchnówką na Wołyniu, określaną przez historyków „najkrwawszym bojem" Legionów. 4 lipca 1916 roku polskie oddziały (5,5 tys. żołnierzy) stoczyły z Rosjanami (13 tys.) bitwę o utrzymanie linii frontu, w wyniku której zginęło lub zostało rannych ok. 2 tys. Polaków. Epilog „Legionów” ma się rozegrać po odzyskaniu niepodległości.

Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się szereg osobistości znanych z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

Producentami filmu są Maciej Pawlicki i Adam Borowski. Autorami scenariusza Tomasz Łysiak, Dariusz Gajewski, Michał Godzin i Maciej Pawlicki. Reżyseruje Dariusz Gajewski – zdobywca Złotych Lwów na FPFF w Gdyni za film "Warszawa", zwycięzca scenariuszowego konkursu na film o Powstaniu Warszawskim.

Zdjęcia rozpoczęte w sierpniu 2017 roku zakończyły się 10 kwietnia 2019 (łącznie 53 dni zdjęciowe). Budżet filmu wynosi 27 milionów złotych. Zdjęcia realizowane są m.in. w Bieszczadach, Cieszynie, Tokarni, Stradowie, okolicach Krakowa, Mrągowa, Węgrowa oraz Otwocka.



Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy