bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Medicus” w kinie Klaps od 2 maja


Zapraszamy na fascynującą opowieść o marzeniach, które potrafiły rozświetlić mroki Średniowiecza. Adaptacja bestsellerowej powieści Noah Gordona już od piątku, 2 maja w kinie Klaps.
 
Anglia, XI wiek. Rob Cole (Tom Payne) jako dziecko po śmierci rodziców przygarnięty został przez wędrownego znachora (Stellan Skarsgård). Pod jego okiem uczył się reguł rządzących światem, a także opanował podstawy medycznej wiedzy. Życie chłopca zostało odmienione w wyniku spotkania z  wędrownym lekarzem który, dostrzegł w nim młodzieńczy talent i zapał, zaszczepił w nim marzenie o medycznych studiach pod kierunkiem znanego na całym świecie lekarza perskich królów Ibn Siny (Ben Kingsley). Podejmując decyzję o wyprawie do arabskiego Isfahanu, Cole nie zdaje sobie sprawy z czekających go przygód i niebezpieczeństw.

Fabuła filmu opiera się nie tylko na fascynującej powieści, ale ma swoje źródła w prawdziwej historii, ponieważ Abu Ali Ibn Sina istniał naprawdę, a my znamy go pod bardziej powszechnym imieniem, Awicenna.
 
„Medicus” to produkcja europejska, w której wspaniałe plenery, piękne kostiumy i świetna obsada sprawiają, że film jest wielkim widowiskiem. Wśród wszystkich produkcji historycznych, z których większość pochodzi z Hollywood, jest to z pewnością również i pewna odmiana.
 
Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

Partnerzy