bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Meteora” – 29 listopada w Kinie Konesera


Gdy myślimy „Grecja”, najczęściej przychodzą nam do głowy widoki z Rodos, ateński Akropol, śnieżnobiałe Santorini. Grecja środkowa pozostaje nieznana i tajemnicza. A właśnie tam można zobaczyć jedno z najciekawszych miejsc w Grecji – zawieszone na niebie klasztory masywu Meteora, jakby zrośnięte ze skałami. To właśnie w tym miejscu toczyć się będzie akcja naszej kolejnej propozycji w ramach Kina Konesera, czyli filmu „Meteora”, na który zapraszamy już w najbliższy piątek, 29 listopada, do Sali Kameralnej na godz. 18.00.

W Tesalii w środkowej Grecji, położone na szczycie filarów z piaskowca, znajdują się dwa klasztory. Wyglądają, jakby były zawieszone między niebem a ziemią. Pod nimi, w dolinie toczy się zwyczajne życie wypełnione pracą i gwarem – mocny kontrast w stosunku do ascetycznego, przepełnionego pobożnością i ciszą klasztornego świata. Młody mnich Theodoros i zakonnica Urania postanowili poświęcić życie Bogu i surowym praktykom religijnym. Ale rodzące się między nimi uczucie stawia ich dotychczasowe wybory pod znakiem zapytania. Rozdarci pomiędzy duchowym powołaniem i zwykłymi ludzkimi pragnieniami muszą zdecydować, którą ścieżkę wybrać.   „Meteora” Spirosa Stathoulopoulosa to piękna opowieść o wierze, w której trudno wytrwać, kiedy pojawia się miłość. Jak czytamy w jednej z recenzji to „magicznie sfotografowany (…) romans jak z legendy o Abelardzie i Heloizie. Reżyserowi fantastycznie udało się w nim połączyć dokument, fikcję oraz animację.” Jesteśmy przekonani, że jest to propozycja godna poświęconego jej czasu.  

Zapraszamy!    

Szczegółowe informacje na temat repertuaru na plakacie oraz na stronie internetowej Kina Klaps i oficjalnym fanpage’u kina na www.fb.com/KlapsLimanowa.  

Cena biletu – 10 zł

Cena karnetu – 58 zł

Bilety do nabycia w Kasie Kina Klaps od poniedziałku do niedzieli w godzinach:  16:00 – 21:00.

Więcej informacji pod telefonem: 501423775 

Partnerzy