bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Noe: Wybrany przez Boga” w kinie Klaps od 28 marca


28 marca, do kin w całej Polsce, wejdzie długo oczekiwany film Darrena Aronofsky’ego, „Noe: Wybrany przez Boga”. Również i limanowskie kino Klaps od piątku będzie wyświetlać historię wielkiego potopu, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy.

Świat to miejsce pozbawione nadziei, gdzie nie pada deszcz i nie wschodzi zboże. Rządzą nim samozwańczy przywódcy wraz ze swoimi barbarzyńskimi hordami. Jedyny dobry człowiek w tej okrutnej rzeczywistości to Noe. Doświadczony wojownik, mag oraz uzdrowiciel, pragnie tylko pokoju dla swoich dzieci i żony Naameh. Każdej nocy jednak nawiedza go sen o niekończącej się powodzi - destrukcji wszelkiego istnienia. Stopniowo zdaje sobie sprawę, że to wiadomość wysyłana mu przez samego Stwórcę, który postanowił oczyścić świat ze zła. Noe otrzymuje ostatnią szansę ocalenia życia na Ziemi.

Zainspirowany biblijną historią o sile ducha, poświęceniu i nadziei, Darren Aronofsky („Czarny łabędź”, „Zapaśnik”, „Źródło”), przekłada na język filmu swoją osobistą wizję opowieści o Noem. Film jest jednocześnie oszałamiającą wizualnie przygodą, która podejmuje towarzyszące człowiekowi od zarania dziejów tematy dobra i zła, zniszczenia i miłosierdzia, nadziei oraz rodziny. Oprócz grającego tytułową rolę Russella Crowe’a – laureata Oscara („Gladiator”, „Piękny umysł”) – w obsadzie filmu znaleźli się również: laureatka Oscara Jennifer Connelly („Piękny umysł”, „Requiem dla snu”), Ray Winstone („Infiltracja”), Emma Watson („Harry Potter”), Logan Lerman („Percy Jackson i bogowie olimpijscy”) oraz laureat Oscara Anthony Hopkins („Milczenie owiec”).

Mimo iż historia Noego trafiła na ekrany kin już w 1928 roku, to do tej pory była ona przedstawiania głównie w formie parodii, komedii lub animacji, jako produkt adresowany przede wszystkim dla dzieci. Darren Aronofsky chce opowiedzieć o życiu ostatniego prawego człowieka na ziemi z należytą powagą. Jak sam mówi: „W filmowej opowieści o Noe widzowie mogą spodziewać się wszystkich jej wspaniałych atrybutów…Arki, zwierząt, pierwszej tęczy i gołębicy. Mam jednak nadzieję, że te symboliczne tropy zostały ujęte w nowy, mniej oczywisty sposób. Zamiast powtarzać to, co już wcześniej zostało powiedziane i pokazane, staraliśmy się dotrzeć do sedna przekazu Księgi Rodzaju, a naszym kolejnym krokiem było stworzenie przestrzeni filmowej, w której wszystkie zapisane w Księdze cuda mogły się wydarzyć.”
 

Zapraszamy!
 

Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.

Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 

Partnerzy