bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"O psie, który wrócił do domu" od 8 lutego w Kinie Klaps!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia pięknej historii niezwykłego psa Belli, która przebyła niemal 400 mil, by odnaleźć Lucasa, obiecującego studenta medycyny, człowieka, którego kocha. Lecz zanim Bella odnajdzie swój dom, spotka na swojej drodze ciekawe postacie „O psie, który wrócił do domu” od 8 lutego na ekranie kina Klaps.

„O psie, który wrócił do domu” to ciepła, pełna przygód opowieść o Belli, psie, który przebył 400 mil, by odnaleźć Lucasa, obiecującego studenta medycyny, człowieka, którego kocha. Zanim uda jej się wrócić do domu, czeka ją mnóstwo niezwykłych przygód. Na swej drodze spotka i zamieszkujące góry lwiątko, i bezdomnego weterana, któremu przywróci wiarę w życie. Bo Bella właśnie taka jest, ktokolwiek stanie na jej drodze, od razu zakochuje się w niej. Film na podstawie bestsellerowej powieści autora hitu „Był sobie pies” to pełna emocji, podnosząca na duchu odyseja, której najjaśniejszym punktem jest bezwarunkowa, absolutna miłość między psem a człowiekiem.

Książki W. Bruce’a Camerona, najsłynniejszego pisarza snującego opowieści o zwierzętach, okupowały szczyt listy bestsellerów The New York Timesa przez wiele tygodni, jedna z nich spędziła na tej prestiżowej liście… ponad rok!

Kilka ciekawostek prosto z produkcji filmu „O psie, który wrócił do domu”:

- Psa, który wcieli się w Bellę szukano w całych Stanach Zjednoczonych za pomocą filmów wysyłanych on-line przez schroniska. Poszukiwania zakończyły się w jednym ze schronisk w Tennessee, gdzie twórcy zobaczyli Shelby. Ale w filmie wystąpiła też suczka Amber z Południowej Karoliny, która czasem pojawia się na ekranie zamiast Shelby. Było to uzależnione od wieku obu „aktorek” – podczas pracy na planie Shelby miała półtora roku, Amber – dwa i pół.

- Teresa A. Miller, trenerka filmowej Belli: – Ogromnie ważne było znalezienie psa energetycznego, pełnego życia, ponieważ w filmie jest wiele scen akcji, skoków, wspinaczek, nawet poślizgów. Ale szukałam także psa, który ma coś w spojrzeniu, a Shelby ma to coś. W jej oczach widać miłość. W ogóle nie ma w sobie nieśmiałości, jest słodka i miła, pełna życia. Myślę, że książkowa Bella i prawdziwa Shelby mają wiele wspólnego.

- Proces adopcji Shelby, co naturalne, wcale nie był taki prosty. Ludzie pracujący w schroniskach są oddani swej pracy, a przede wszystkim zwierzętom, którymi się opiekują. Musieli mieć pewność, że Shelby znajdzie się w dobrych rękach. – Jesteśmy w małym miasteczku w środku Tennessee i nagle odbieramy telefon z Hollywood – mówi T.J. Jordi ze schroniska – To nie jest coś, co zdarza się codziennie. Ale procedura adopcji rządzi się swoimi prawami, nie wystarczy, że to „ludzie z Hollywood”. Zanim zgodziliśmy się na adopcję Shelby, musieliśmy wiedzieć, że nic złego jej się nie stanie, że trafia w dobre ręce. Później patrzyłem, jak Shelby zaczyna ufać Teresie. Wiedziałem, że znalazła dobry dom.

- Po zakończeniu zdjęć Shelby trafiła – na stałe – do domu Teresy Miller. – Będzie się mogła wykazać także po zejściu z planu – opowiada Miller – Nasza firma współpracuje ściśle z dziećmi autystycznymi w szpitalach prowadzących dogoterapię, a Shelby ma idealną do tego osobowość, jest po prostu doskonała.


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy