bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"O Yeti!" od 25 października na ekranie kina Klaps!Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia niezwykłej przygody – wprost z tłocznych ulic Szanghaju trafimy w zapierające dech w piersiach krajobrazy Himalajów. Kiedy nastolatka Yi spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka, ona i jej psotni przyjaciele – Jin i Peng – nadają mu imię „Everest” i organizują niezwykłą wyprawę, aby magiczne stworzenie wróciło do swej rodziny, mieszkającej w najwyższym punkcie Ziemi. Film "O Yeti!" od 25 października na ekranie kina Klaps!

Animacja „O Yeti!” ma szansę stać się wielkim przebojem jesieni. Za je powstanie odpowiadają bowiem twórcy takich hitów, jak „Shrek”, „Madagaskar” czy przebojowa seria „Jak wytresować smoka”.

O Yeti! (Abominable) opowiada o nastolatce Yi, która natrafia na młodego Yeti na dachu budynku w Szanghaju. Razem z przujaciółmi, Jinem i Pengiem nazwali go Everest i wyruszają na przygodę, by oddać go rodzinie.

Każdy krok tej wyprawy śledzi jednak Burnish, sprytny milioner, który marzy o schwytaniu Yeti, oraz dr Zara, która pragnie, by Everest wrócił do domu.

W oryginalnym dubbingu są Chloe Bennet, Albert Tsai, Tenzing Norgay Trainor, Eddie Izzard, Sarah Paulson, Tsai Chin i Michelle Wong.

Kilka ciekawostek z filmu „O Yeti!”:

- „O Yeti” to jeden z pierwszych filmów animowanych, w którym główną postacią jest postać kobieca. Za całość odpowiadają producenci takich hitów, jak seria „Jak wytresować smoka”, „Kung Fu Panda”, „Toy Story” czy „Krudowie”.

- Zanim Jill Culton, scenarzystka i reżyserka filmu, otrzymała możliwość nakręcenia własnego filmu, zbierała doświadczenia, pracując jako animatorka i storyboardzistka przy takich produkcjach, jak „Toy Story”, „Toy Story 2” oraz „Potwory i spółka”, którego była współscenarzystką. Jest także odpowiedzialna za sukces komedii „Sezon na misia”, który wyreżyserowała. Chwilę po tym sukcesie studio wpadło na pomysł filmu o Yeti…

- Culton, wielka miłośniczka muzyki i musicali, od początku wiedziała, że dużą częścią „O Yeti!” będzie muzyka. Yi jest skrzypaczką, bardzo często używa muzyki, by wyrazić emocje, które trzyma w sobie, tymczasem Everest wydaje z siebie niesamowite, bardzo muzyczne dźwięki. – Chciałam, by Yi i Everest podróżowali przez świat, zobaczyli te wszystkie niesamowite miejsca, i aby towarzyszyła im muzyka. Sama gram na pianinie i gitarze. I absolutnie, całkowicie kocham muzykę – mówi reżyserka – Dlaczego więc skrzypce? Zależało mi, aby ten film był magiczny. Dźwięk skrzypiec taki właśnie jest. Czułam, że poprzez muzykę skrzypiec Yi i Everest odnajdą porozumienie. Kiedy dorastałam, moimi ukochanymi filmami Disneya były te nie „przegadane”. Yeti nie umie mówić ludzkim językiem, chciałam więc, aby komunikował się w sposób podobny do tego, jak pies porozumiewa się z człowiekiem, a więc za pomocą intuicji, instynktu, ale muzyka, dźwięk są równie istotne.

- Widzowie przekonają się, że włosy Yeti i struny skrzypiec Yi są powiązane w magiczny, niemal mistyczny sposób. – Dzieci, oglądając filmy, powinny się zastanawiać, filmy powinny dawać im do myślenia – mówi producentka filmu, Suzanne Buigry – Chcieliśmy, by oglądając „O Yeti!”, dzieci myślały „Może i nie mam magicznych mocy Yeti, ale gdzieś w środku mnie jest magia, mogę sprawić, że zdarzą się cuda. Właśnie w ten sposób Yi udaje się ocalić Everesta – znajduje w sobie kreatywność, pomysłowość, ducha tworzenia.

- Reżyserce zależało także na tym, by historia Yi była zarazem opowieścią o miłości i stracie, ale przedstawioną w prawdziwy, uczciwy sposób. Już na początku filmu dowiadujemy się, że ojciec Yi nie żyje, a zagubiony Yeti nie potrafi odnaleźć drogi do domu.

- Yi odkrywa Everesta w ważnym momencie swego życia. Ma szesnaście lat, jest zamknięta, nie chce rozmawiać z rodziną, wszystkie emocje dusi w sobie, ale właśnie budzi się w niej, choć nieśmiało, potrzeba połączenia się z innymi ludźmi, otwarcia się. Pojawienie się bezbronnego, przerażonego wielkim miastem Everesta otwiera w niej potrzebę pomocy innym, Yi wie, że tylko ona może pomóc Yeti i wspólnie z nim odnaleźć drogę do domu ukrytego w Himalajach.

- Początkowo Yi miała pomóc Everestowi w pojedynkę. Zajęta innymi zobowiązaniami reżyserka i scenarzystka przerwała pracę nad scenariuszem na mniej więcej dwa lata. Kiedy wróciła do tej historii, uznała, że Yi potrzebuje przyjaciół. – Kiedy wróciłam do pracy nad tym filmem, uznałam, że przygoda Yi jest niesamowita, w końcu wybiera się w Himalaje, dlatego potrzebuje wsparcia. To taki typ wielkiej przygody jak w filmach „E.T.” czy „Stań przy mnie” – wielka podróż z przyjaciółmi, która w efekcie zmienia ich życie.


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy