bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Obce niebo” w kinie Klaps od 30 października


Kino Klaps w Limanowej zaprasza na najnowszy film Dariusza Gajewskiego „Obce niebo”, który będzie można obejrzeć już w najbliższy piątek, 30 października. Film jest zdobywcą m.in. Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni.

 

Basia (Agnieszka Grochowska) i Marek (Bartłomiej Topa) mieszkają w Szwecji. Jedno niewinne kłamstwo uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że szwedzka opieka społeczna potajemnie odbiera im ukochaną córkę i oddaje rodzicom zastępczym. Miłość córki do matki zostaje wystawiona na próbę. Rodzice muszą zmierzyć się z bezlitosną biurokracją, dla której nie liczą się ludzkie uczucia. W obliczu koszmaru Basia i Marek decydują się na dramatyczną walkę o odzyskanie córki, niebezpiecznie balansując na granicy prawa.

 

Obce niebo” Dariusza Gajewskiego, autora obsypanej nagrodami „Warszawy”, to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, trzymająca w napięciu niczym najlepszy thriller. Na ekranie obok rewelacyjnych Agnieszki Grochowskiej i Bartłomieja Topy, występują znakomita dziewięcioletnia debiutantka Basia Kubiak oraz legenda skandynawskiego kina Ewa Fröling.

 

 

Zapraszamy!

Partnerzy