bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Polityka" od 6 września na ekranie kina Klaps!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia najnowszej produkcji polskiego reżysera Patryka Vegi, który z pewnością namiesza wśród widzów. Każdy film reżysera gromadzi w kinach rekordową ilość widzów, jednak tegoroczna nowość jest czymś zupełnie innym, niż poprzednie produkcje. Poruszenie aktualnych tematów, które dzielą społeczeństwo i wzięcie na warsztat polityków w naszym kraju to zabieg, którego ciekawi są nawet przeciwnicy twórczości Vegi. Trudno się temu dziwić, już pierwsze kadry zwiastują poruszenie. Film"Polityka" od 6 września na ekranie kina Klaps!

Są filmy, które wstrząsają widzami, stając się wydarzeniami daleko wykraczającymi poza świat kina i bezpowrotnie zmieniającymi rzeczywistość… „Polityka” Patryka Vegi z pewnością jest jednym z nich. Utrzymywane na etapie produkcji w całkowitej tajemnicy, najnowsze dzieło króla box office to film, który z właściwą reżyserowi ostrością portretuje środowisko wzbudzające w kraju powszechne i skrajne emocje. Które dzieli Polaków jak żadne inne. I które nigdy dotąd nie zostało równie przenikliwie pokazane na dużym ekranie.

„Polityka” Patryka Vegi jest zapowiada przez twórców i dystrybutora jako jeden z najgłośniejszych i najmocniejszych filmów ostatnich lat. Reżyser, kojarzony do tej pory przede wszystkim z komediami o mafii, podobno postawił sobie za punkt honoru pokazanie prawdziwej twarzy polskiej polityki, o której Polacy nie mają pojęcia. Bohaterami „Polityki” będą autentyczni parlamentarzyści i rządzący, choć ukryci pod płaszczykiem fikcji.

Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa "Polityka" odpowiada na te pytania.

To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

Do filmu "Polityka", Vega zaangażował najbardziej rozpoznawalnych aktorów. Bohaterowie inspirowani są postaciami ze świata polityki. Do osoby prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego nawiązuje niezawodny Andrzej Grabowski. Postać, która przypominać ma Beatę Szydło odgrywa Ewa Kasprzyk, ojca Rydzyka - Zbigniew Zamachowski, Mateusza Morawieckiego - Kamil Bosak, a byłego rzecznika MON, Bartłomieja Misiewicza - Antoni Królikowski. Oprócz nich w obsadzie znaleźli się m.in. Maciej Stuhr, Iwona Bielska, Daniel Olbrychski i jak zawsze, Tomasz Oświeciński.Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy