bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Pompeje” w kinie Klaps od 28 lutego


Filmy, których akcja osadzona jest w starożytnym Imperium Rzymskim zawsze cieszyły się wielką popularnością. Nigdy jednak, nie pokazano na wielkim ekranie tego, co wydarzyło się w Pompejach w roku 79 n.e. Nadszedł moment kiedy będziemy mogli zobaczyć na własne oczy potęgę Matki Natury. „Pompeje” w kinie Klaps od 28 lutego.

Jest 79 rok naszej ery. Rzymskie Pompeje znajdują się w pełni rozkwitu. Milo, niewolnik, który stał się niezwyciężonym gladiatorem, przybywa do miasta, by stoczyć walkę, która odmieni całe jego życie. Niespodziewanie zakochuje się w pięknej Cassii, córce bogatego kupca, która została już niestety przeznaczona skorumpowanemu rzymskiemu dowódcy. Wkrótce jednak potęga natury daje o sobie znać. Kiedy Wezuwiusz wybucha, wyrzucając z siebie potoki śmiercionośnej lawy, Milo musi wydostać się z areny, aby uratować życie ukochanej kobiety, podczas gdy majestatyczne Pompeje zostają pochłonięte przez żywioł.

„Pompeje” to wielka przygoda, nieśmiertelny romans oraz epickie odtworzenie jednej z największych katastrof starożytnego świata. W głównych rolach występują gwiazdy młodego pokolenia, Kit Harington („Gra o tron”) oraz Emily Browning („Sucker Punch”), a wspiera ich grupa doświadczonych aktorów, na czele z Kieferem Sutherlandem („24 godziny”), Carrie-Anne Moss („Matrix”), Adewale Akinnuoye-Agbaje („Zagubieni”) oraz Jaredem Harrisem („Sherlock Holmes: Gra cieni”). Reżyserii filmu podjął się Paul W.S. Anderson (seria „Resident Evil”).

Serdecznie zapraszamy na ten niezwykle szczegółowy portret świata, którego dawno już nie ma, a także do obejrzenia ikonicznego kina przygodowego będącego niejako hołdem dla epoki klasycznych filmów katastroficznych.

 

Zapraszamy!

 

Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.

Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 

Partnerzy