bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„POSKROMIENIE ZŁOŚNICY” - retransmisja baletu z Moskwy 21 lutego w kinie Klaps!


Limanowski Dom Kultury oraz kino Klaps zapraszają na retransmisję przedstawienia baletowego z moskiewskiego Teatru Bolszoj „POSKROMIENIE ZŁOŚNICY”, która odbędzie się 21 lutego o godz. 15:45 w sali widowiskowej LDK.

 

Dyrektor i główny choreograf Baletu Monte Carlo Jean-Christophe Maillot specjalnie dla baletu Teatru Bolszoj stworzył swoją taneczną wersję Szekspirowskiej komedii „Poskromienie złośnicy”.


 

Bogaty mieszczanin Baptista ma dwie córki na wydaniu: miłą i dobrze wychowaną Biankę oraz pełną temperamentu złośnicę Katarzynę. Liczni wielbiciele chętnie wzięliby Biankę za żonę, ale ojciec stawia warunek – najpierw musi się znaleźć mąż dla Katarzyny. Tymczasem panna swoimi fochami potrafi zniechęcić każdego. Czy Petruchio z Werony poradzi sobie z nieznośną Kasią?


 

Maillot przenosi historię miłości i walki o dominację w związku w nieokreślony czas, a dzięki uwspółcześnionym kostiumom podkreśla uniwersalną wymowę komedii Szekspira. Atutem spektaklu jest także zmieniająca się w okamgnieniu mobilna scenografia. To prawdziwa nowość w repertuarze Bolszoj. Premiera odbyła się w lipcu 2014 roku, a spektakl i jego wykonawców nagrodzono prestiżową Złotą Maską.


 

W tym roku mija 400 lat od śmierci najsłynniejszego dramatopisarza w dziejach. Obejrzenie jednej z jego sztuk w wykonaniu tancerzy moskiewskiego baletu Bolszoj z pewnością będzie idealnym uczczeniem jego pamięci i twórczości.


 

Czas trwania ok. 120 minut.


 

Bilety w cenie:

normalny – 35 zł

ulgowy – 30 zł

grupowy (od 4 osób) – 25 zł

są już do nabycia w kasie kina Klaps.

Posiadaczy karnetów na cały cykl baletów uprzejmie prosimy o kontakt.


 

Zapraszamy!

 

Partnerzy