bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w Kinie Klaps - "Bohemian Rhapsody" na ekranie od 23 listopada!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia niezwykłej historii jednej z najwybitniejszych ikon muzyki rockowej, który jeszcze za życia stał się legendą. Film „Bohemian Rhapsody” to bez wątpienia wielkie muzyczne widowisko, ukazujące epizody z życia Freddiego Mercury’ego i zespołu Queen. "Bohemian Rhapsody” od 23 listopada na ekranie kina Klaps.

Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym (Rami Malek – serial TV ”Mr. Robot”), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.

Zanim jednak doszło do najsłynniejszej muzycznej koronacji, na początku lat 70. dorabiający na lotnisku pakowaniem bagaży i włóczący się po londyńskich knajpach chłopak z Zanzibaru ambitnie próbował przebić się do artystycznej bohemy. Wtedy był jeszcze Farrokhiem Bulsarą. Freddie Mercury (Rami Malek) narodził się dopiero podczas spotkania z Rogerem Taylorem (Ben Hardy) i Brianem Mayem (Gwilym Lee). To właśnie długowłosych rockmanów z niepozornej kapeli Smile przyszły wokalista przekonał, że razem są w stanie osiągnąć wiele. Już pierwszy wspólny koncert pokazał, że sceniczną energią, oszałamiającą charyzmą i wokalną wirtuozerią Freddie zaciągnie towarzyszy na szczyt.

Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie muzyki rockowej bez repertuaru szalonego kwartetu z Londynu. Dlatego nie dziwi fakt, że również Hollywood upomniało się w końcu o historię jednego z najwybitniejszych zespołów świata muzyki. Bryan Singer na spółkę z Dexterem Fletcherem, postanowili przybliżyć fanom i widzom perypetie Freddiego i Queen od momentu ich poznania aż do pamiętnego występu na Wembley.

Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy