bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w kinie Klaps – „Disco Polo” na ekranie od 27 lutego


Odurzająca atmosfera i hiperrealizm amerykańskiej rzeczywistości na polskiej ziemi – wszystko to już od piątku będzie można obejrzeć w nowej, zaskakującej polskiej komedii „Disco Polo”, która wchodzi do polskich kin właśnie 27 lutego.
 
Szalone lata dziewięćdziesiąte, kiedy nad Wisłą zagościła wolność. Wielka transformacja, gorączka złota, Polska śni amerykański sen. Spełniają się marzenia „od zera do Rockefellera”. Tomek i Rudy (Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki) - chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami, żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów. Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa LASER brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak - Daniel Polak (Tomasz Kot). Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie (Joanna Kulig), zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla niego. Lecz sukces ma swoją cenę – dolary pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu można się szybko i brutalnie przebudzić.
 
Jak wyglądała walka o sukces w złotych czasach disco polo? I czy wszyscy Polacy to jedna rodzina?
 
„Disco Polo” to szalony wodewil, thriller, romans i film drogi, a wszystko podane z lekkością i w oparach absurdu. W rolach wschodzących gwiazd disco zobaczymy: Dawida Ogrodnika, Piotra Głowackiego, Joannę Kulig i Aleksandrę Hamkało – czyli jednych z najbardziej uznanych artystów młodego pokolenia, którym towarzyszyć będą m.in.: Tomasz Kot, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski, Rafał Maćkowiak i Mariusz Drężek. Gościnnie wystąpią najpopularniejsi wykonawcy muzyki disco polo: Radosław Liszewski, Tomasz Niecik i Robert Klatt.
 
Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar oraz filmowe zapowiedzi na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 

Partnerzy