bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w kinie Klaps – „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” od 26 grudnia w kinie Klaps!


Wielkimi krokami zbliża się finał kolejnej trylogii osadzonej w Śródziemiu. Od 3 lat oczekujemy w napięciu na dalsze losy Bilba Bagginsa i tej zimy nastąpi ich kres. „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” już w najbliższy piątek w kinach w całej Polsce, w tym również w kinie Klaps. Zapraszamy!

Akcja trylogii toczy się 60 lat przed zdarzeniami z „Władcy pierścieni”. Bilba Bagginsa, hobbita kochającego ponad wszystko spokój domowego zacisza, zaskakuje niespodziewana wizyta czarodzieja Gandalfa, który zjawia się z kompanią krasnoludów, dowodzoną przez Thorina Dębową Tarczę.
Drużyna Thorina odbywa pełną śmiertelnych niebezpieczeństw wędrówkę, by odzyskać skarb przodków z Samotnej Góry, strzeżonej przez przerażającego smoka Smauga. Po przetrwaniu ataku orków i goblinów oraz nieudanej próbie zabicia Smauga, krasnoludy, elfy i ludzie muszą się zjednoczyć, by przeciwstawić się potężnym siłom zła, wystawionym przez czarnoksiężnika Saurona. Wzajemne konflikty i niechęci sojuszników stawiają jednak przymierze pod znakiem zapytania...
Tymczasem Smaug pustoszy Esgaroth, a wielka armia orków i wargów zmierza ku Samotnej Górze.

„Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” ma być nie tylko zwieńczeniem trylogii o przygodach Bilba Bagginsa i jego kompanów, ale również łącznikiem z „Władcą Pierścieni”. Jednocześnie, jak podkreśla sam reżyser Peter Jackson, film ten jest swoistym pożegnaniem ze Śródziemiem. Ale czy tak będzie naprawdę? Czasami żądania fanów przesądzają sprawę i być może jeszcze kiedyś ponownie będziemy cieszyć się z oglądania losów elfów, krasnoludów, hobbitów i ludzi.

Tymczasem zapraszamy całe rodziny do kina. Na pewno warto spędzić ten świąteczny okres z Bilbem, Thorinem i resztą kompanii.
 
Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.
 

Partnerzy