bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w Kinie Klaps - "Jak wytresować smoka 3" na ekranie od 15 lutego!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia kolejnej odsłony przygód Czkawki, Nocnej Furii, Szczerbatka i innych postaci. Tym razem dzielny Wiking i jednocześnie władca Berk będzie musiał zmierzyć się z niezwykle trudnym zadaniem. Premiera filmu „Jak wytresować smoka 3” od 15 lutego na ekranie polskich kin również kina Klaps.

"Jak wytresować smoka 3” to już ostatnia część trylogii wyreżyserowana przez Deana DeBloisa. Trylogia została stworzona na podstawie książki Cressidy Cowell. Ostatnia część zabierze nas z powrotem do krainy Wikingów i smoków, które uczą się żyć u boku ludzi. Tym razem w filmie pojawią się nowe postaci, a Czkawka razem z innymi bohaterami będzie musiał stanąć w obronie smoków, które chce uprowadzić Grimmel, bezwzględny łowca.

Gdy Czkawka realizuje swoje marzenie o tworzeniu pokojowej smoczej utopii, uwagę Szczerbatka przyciąga dzika, nieuchwytna smoczyca. Gdy nad wioskę nadciąga niebezpieczeństwo, a rola Czkawki jako wodza zostaje poddana próbie, zarówno chłopak, jak i jego smok, stają przed niemożliwymi do podjęcia decyzjami, by ocalić ich rasy.

Entertainment Weekly dysponuje kilkoma ciekawymi informacjami na temat nadchodzącego filmu Jak wytresować smoka 3. Oto najważniejsze ciekawostki:

- w filmie w istotnych wątkach powróci Stoik Ważki – możemy spodziewać się większej liczby retrospekcji i futurospekcji niż w poprzednich częściach. Będzie pokazywał drogę swojemu synowi, by ten mógł być jak najlepszym władcą Berk.

- w jednej ze scen będziemy mogli zobaczyć Czkawkę jako niemowlę, gdy pierwszy raz opowiadano mu opowieści o sekretnej krainie smoków ukrytej za wodospadem na końcu świata.

- Czkawka prowadzi Berk w dość kontrowersyjny sposób – pod jego okiem, wioska nabierze metropolitarnego charakteru i będzie w niej żyć coraz więcej smoków i ludzi. To z kolei nie spodoba się nieprzyjaznym osobom z zewnątrz.

- nowym złoczyńcą będzie Grimmel. Ma być to uosobienie nietolerancji i to właśnie on odpowie na pytanie, dlaczego Szczerbatek jest ostatnim smokiem swojego gatunku.

- reżyser podkreśla, że Czkawka wykształcił w sobie umiejętności lidera dzięki Szczerbatkowi. Kluczowym pytaniem egzystencjalnym, jakie podejmie film, będzie zatem: „Jeśli nie ma Szczerbatka, kim jest Czkawka?”.

- Szczerbatek i Czkawka rzeczywiście staną się rozłączni, ponieważ smok pozna nową towarzyszkę. Szczerbatek zacznie bardziej ufać swoim instynktom, a Czkawka spróbuje wyobrazić sobie swoje życie bez kompana.


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy