bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w kinie Klaps - „Jurassic World” na ekranie od 12 czerwca!


Okres letnich hitów kinowych można uznać za otwarty. Jako pierwszy wystartuje „Jurassic World” czyli najnowsza odsłona kultowej już serii Stevena Spielberga. Film wchodzi na ekrany kin w całej Polsce 12 czerwca. Zapraszamy!

 

Jurassic Park” pokazał nam w kinie coś, czego dotąd nie widzieliśmy – emocjonujący spektakl idealnego przeboju filmowego na lato. Pionierskie wizualizacje zmieniły kino na zawsze. A teraz dinozaury wracają – do kin i masowej świadomości widzów na całym świecie. Ale „Jurassic World” to nie tylko przepełniony efektami specjalnymi wizualny majstersztyk, to także próba odpowiedzi na pytanie o to, co dzieje się, gdy człowiek próbuje zaburzyć naturalny porządek.

 

Rok 2015. Od wydarzeń ukazanych w "Parku jurajskim" mija 22 lata. Wyspa Isla Nublar wyposażona jest w pełni działający park rozrywki, w którym żyją przywrócone za pomocą klonowania dinozaury. Pewnego dnia prowadzący eksperymenty naukowcy tworzą zupełnie nowego dinozaura, który posiada cechy dwóch gadów: welociraptora i tyranozaura. Wszystko idzie zgodnie z planem do czasu, gdy stwór wymyka się z parku.

 

Jurassic World” jest filmem silnie nawiązującym do pierwszej części trzykrotnie nagrodzonego Oscarem „Jurassic Park” Stevena Spielberga sprzed 22 lat. Akcja „Jurassic World” toczy się na Isla Nublar, magicznej wyspie, która jest zarazem tematycznym parkiem rozrywki, nauki i historii. W 1993 roku Steven Spielberg, wspólnie z Michaelem Crichtonem, zrewolucjonizowali kino, ale uderzenie było silniejsze niż przypuszczano, ponieważ film wdarł się w serca widzów w każdym wieku, rozbudził ogólnoświatową fascynację dinozaurami, prehistorią.

 

Od tego czasu powstały dwie kolejne części serii, podczas gdy Spielberg zajęty był innymi produkcjami. Mimo to wszyscy wciąż pytali reżysera o kolejną część. „To dlatego w ogóle zacząłem o niej myśleć” – wyznaje Spielberg, producent wykonawczy. „Oglądając >Jurassic World<<, mam nieodparte wrażenie, że oto idea >>Jurassic Park<< właśnie stała się rzeczywistością. Otrzymaliśmy prawdziwy park tematyczny poświęcony dinozaurom, które powstały dzięki cudowi genetyki. To spełnienie snu Crichtona. Realizacja marzenia, którą dziś może zobaczyć publiczność”.

 

Serdecznie zapraszamy do kina Klaps, już od najbliższego piątku, na niezapomnianą przygodę i powrót do świata Parku Jurajskiego.


Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.
 

 

Partnerzy