bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w Kinie Klaps - "Król Lew" na ekranie od 19 lipca!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia remake’u najbardziej kultowego filmu animowanego w historii. Po 24 latach w wielkim stylu powraca uwielbiany przez wszystkich „Król lew”, który „wychował” kilka pokoleń widzów. Młody lew Simba uczy się, jak mądrze rządzić królestwem zwierząt. Ale podstępny wuj Skaza ma inne plany... Czy wy też nie możecie się doczekać? "Król Lew" to nowa, przepiękna wersja nieśmiertelnego klasyka. Te same postacie, ta sama historia, te same piosenki plus kilka niespodzianek i nowości, które perfekcyjnie dopełnią kultowe dzieło. Premiera filmu "Król lew" od 19 lipca na ekranie polskich kin również kina Klaps!

"Król Lew" to amerykański film przygodowy w reżyserii Jona Favreau. Produkcja ta jest aktorskim remakiem filmu animowanego o tym samym tytule z 1994 roku.

Pośród afrykańskiej sawanny przychodzi na świat jej przyszły król. Ojciec Simby, Mufasa (James Earl Jones) przekazuje informację, iż jego syn jest następcą tronu.

Simba jest młodym, prawowitym następcą tronu po swoim ojcu, którego uwielbia i podziwia – królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin.

Jego szczenięce lata zostają zakłócone poprzez nieoczekiwane wydarzenia w królestwie zwierząt. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron.

Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki napotkanych przyjaciół: guźca Pumby oraz surykatki Timona, zamierza odzyskać należne dziedzictwo.

Po wspólnie spędzonym czasie pomagają mu oni w przeżyciu na wygnaniu i dają nadzieję na powrót do królestwa. Dorosły Simba (Donald Glover) wraz ze swoimi kompanami dokonuje rewolty i pragnie odzyskać to, co mu się należy. Nie będzie to jednak takie proste, bowiem Skaza nie zamierza poddać się bez walki. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.

Jak potoczą się losy lwiego bohatera i kto ostatecznie obejmie tron?

Zwiastun zdradza nam między innymi, że w obsadzie pojawi się Beyonce jako Nala. Oprócz niej w filmie zagrają także: Donald Glover Simba (głos), James Earl Jones Mufasa (głos), Billy Eichner Timon (głos), Seth Rogen Pumba (głos), John Oliver Zazu (głos), Chiwetel Ejiofor Scar (głos), Alfre Woodard Sarabi (głos), John Kani Rafiki (głos).

Ciekawostki z filmu „Król lew”:

→ Autorem ścieżki dźwiękowej do filmu "Król Lew" jest Hans Zimmer, który skomponował także ścieżkę dźwiękową do wersji z 1994 roku. Kompozytor w swoim wieloletnim dorobku współpracował przy takich produkcjach jak choćby "Gladiator", "Kod da Vinci", "Incepcja", "Sherlock Holmes" czy "Karmazynowy przypływ".

→ Oprócz tego soundtrack do filmu "Król Lew" będzie zawierał również odświeżone wersje hitowych kompozycji, stworzonych do pierwotnej wersji filmu. W udziale przy tym projekcie swoje chęci wykazał Elton John. Dodatkowo muzyka z filmu "Król Lew" zostanie również wzbogacona o udział aktorów podkładających głos, czyli między innymi Beyoncé, Donalda Glovera, Setha Rogen i Billy'ego Eichnera.

→ Nowa wersja ponadczasowego hitu Król Lew skupi się bardziej na dorastaniu lwa Simby, niż w oryginale, ponieważ chciano ukazać przemianę młodego bohatera w dorosłego.

→ Film był kręcony w Los Angeles (Kalifornia, USA) i Republice Południowej Afryki.

→ Beyoncé była faworytką Favreaua do roli lwicy Nali i bardzo mu zależało, aby to ona właśnie użyczyła głosu tej postaci.

→ Pierwszy zwiastun filmu, który miał premierę 22 listopada 2018 roku, obejrzano ponad 224 miliony razy w ciągu pierwszych 24 godzin.


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy