bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w Kinie Klaps - "Kurier" na ekranie od 15 marca!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia sensacyjnej historii szpiegowskiej, inspirowanej misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego - "Kuriera z Warszawy". Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie. Premiera filmu „Kurier” od 15 marca na ekranie polskich kin również kina Klaps.

Po brawurowo przedstawionej historii Jacka Stronga, Władysław Pasikowski sięga po kolejną postać historyczną, by na podstawie jej losów stworzyć pełne akcji, emocjonujące dzieło. „Kurier”, bo taki tytuł nosi najnowszy film reżysera, opowie o burzliwych i pełnych napięcia wydarzeniach z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego z czasów II wojny światowej, kiedy pełnił funkcję kuriera AK.

Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie.

Nowy film Władysława Pasikowskiego, reżysera hitów „Jack Strong” i „Pitbull. Ostatni pies” to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy. Niezwykłe zdarzenia z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego to doskonały materiał na scenariusz, co podkreśla sam Pasikowski:

„Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych” – Władysław Pasikowski, reżyser i scenarzysta „Kuriera”.

W nowym filmie Pasikowskiego zobaczymy międzynarodową obsadę. Tym razem jednak gwiazdy polskiego kina ustąpiły z pierwszego planu, dając pole do popisu początkującym artystom. W tytułową rolę warszawskiego kuriera wcieli się Philippe Tłokiński, znany dotychczas głównie z telewizyjnych seriali i drugoplanowych ról, który podczas castingu pokonał wielu słynnych przedstawicieli młodego pokolenia aktorów. Partnerować mu będą Patrycja Volny, którą już niebawem zobaczymy w pierwszym polskim serialu Netfliksa, oraz francuska aktorka Julie Engelbrecht.

W pozostałych rolach wystąpią Grzegorz Małecki jako Generał Bor-Komorowski, Michael Terry jako Winston Churchill, Rafał Królikowski jako Gen. Stanisław Tatar, Mirosław Baka jako Gen. Tadeusz Pełczyński, Zbigniew Zamachowski jako Gen. Antoni Chruściel, Adam Woronowicz jako płk. Kazimierz Iranek Osmecki, Tomasz Schuchardt jako Kazimierz Wolski, Sławomir Orzechowski jako Stanisław Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz jako Gajowy, Martin Butzke jako Steiger, Nico Rogner jako Witze oraz Jan Frycz.


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy