bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w kinie Klaps - „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” na ekranie od 27 stycznia!


Już w najbliższy piątek na ekrany kin w całej Polsce wejdzie długo oczekiwany film Marii Sadowskiej opowiadający historię kobiety, która za pomocą jednej książki zrewolucjonizowała życie seksualne Polaków. „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” od 27 stycznia w limanowskim kinie Klaps!


Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim "Sztuka kochania" podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu "Sztuki kochania" Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.


Michalinę poznajemy w trzech ważnych dla niej etapach życia, które doprowadziły ją do napisania i wydania „Sztuki kochania”.

Lata 40., powojenna Polska, Michalina kończy właśnie studia medyczne i rozpoczyna swoją przygodę z medycyną. W tym samym czasie jej życie osobiste przybiera zupełnie niespodziewany kierunek.
Lata 50., Stalinowska Polska. Michalina Wisłocka, lekarka ginekolog zdobywa coraz większe doświadczenie w pracy z pacjentami. W okresie letnim Michalina wyjeżdża do Lubniewic, gdzie w ośrodku wczasowym sprawuje pieczę nad kuracjuszami. Tam właśnie poznaje Jurka, z którym przeżywa miłosne uniesienia, które zmienią jej życie.
Lata 70., Polska Rzeczpospolita Ludowa. Michalina Wisłocka jest już uznaną lekarką, do której gabinetu ustawiają się kolejki pacjentek. Na jej życiowej drodze pojawia się Tereska, młoda redaktorka, która namawia Michalinę do wydania książki. Rozpoczyna się długa walka z Komitetem Centralnym.


„Sztuka kochania” to opowieść nietuzinkowa i aktualna, historia kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni.


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.


Serdecznie zapraszamy!

 


 

Partnerzy