bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premierowe „Tarapaty” oraz „Tulipanowa gorączka” od 15 września w kinie Klaps


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia najnowszych propozycji filmowych. Od najbliższego weekendu będziemy mogli zobaczyć polski film przygodowy dla młodzieży „Tarapaty” oraz ekranizację bestsellerowej powieści Deborah Moggach - „Tulipanowa gorączka”.


"Tarapaty" to film przygodowy, detektywistyczny, nawiązujący do najlepszych tradycji polskiego kina familijnego. Utrzymany w klimacie „retro”, a więc atrakcyjny nie tylko dla dzieci, ale i ich rodziców.

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek z nieodłącznym psem Pulpetem. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Szajka złodziei, dociekliwe dzieciaki, pies i opuszczona kamienica – to musi oznaczać tarapaty. Zwłaszcza, gdy ktoś jest pewien, że nie wszystkie skarby zostały odnalezione. Julkę, Olka i Pulpeta – głównych bohaterów „Tarapatów”- spotkają niecodzienne przygody!
 

Amsterdam 1637. Urodziwa Sophia (Vikander) zostaje wydana za mąż za majętnego kupca (Waltz). Choć nie odwzajemnia jego uczucia, gotowa jest spełnić pragnienia małżonka i dać mu potomstwo. Dumny Cornelis zamawia u znanego malarza, Jana (DeHaan) portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną. Nie dostrzega, że między piękną Sophią i młodym artystą rodzi się uczucie. Wraz z rozkwitem miłości, na parę pada cień podejrzeń, a tajemnica zaczyna nieść ze sobą coraz większe ryzyko. Kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. Ich pragnienia doprowadzą do porywającego i niespodziewanego zakończenia.

„Tulipanowa gorączka” to przepełniona namiętnościami historia, w której sztuka, piękno, pożądanie, chciwość, oszustwo i kara za niegodziwość rozgrywają się w scenerii XVII-wiecznego Amsterdamu owładniętego tulipanową gorączką.
 

Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.


Serdecznie zapraszamy!


 

Partnerzy