bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Przełęcz ocalonych” od 6 listopada w kinie Klaps


Mel Gibson powraca. I to powraca w wielkim stylu. Jak sam mówi nie mógł wyjść z podziwu nad poświęceniem Desmonda Dossa, pierwszego w historii conscientious objectorem, czyli osoby odmawiającej aktywnej służby wojskowej ze względu na przekonania, który został odznaczony amerykańskim Medalem Honoru. Tak powstała „Przełęcz ocalonych”, na którą zapraszamy już od 6 listopada!


Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na wyznawaną religię odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bohatera, którego jedyną bronią jest wiara, nadzieja i miłość…


W roli głównej zobaczymy Andrew Garfielda, o którym Mel Gibson powiedział: „Andrew dosłownie stał się graną przez siebie postacią i oddał w pełni charakter i sedno czynów Desmonda Dossa, a gra całej obsady drugoplanowej przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy wnieśli coś do tego projektu. Uważam to za wielki zaszczyt, że dane mi było opowiedzieć tę historię.”


Serdecznie zapraszamy do poznania tej niezwykłej i fascynującej opowieści.

 

Partnerzy