bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Przemytnik" od 22 marca w Kinie Klaps!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia opartej na faktach historii Earla Stone’a, weterana wojny koreańskiej, który ma prawie 90 lat i jest ogrodnikiem z Illinois. Z powodu ruiny finansowej, w akcie desperacji, zgadza się zostać „mułem”, czyli człowiekiem, który przemyca narkotyki za pieniądze. Zostaje jednak przyłapany przez DEA z transportem kokainy wartej trzy miliony dolarów, należącej do meksykańskiego kartelu narkotykowego. Film „Przemytnik” od 22 marca na ekranie kina Klaps.

Eastwood wciela się w rolę Earla Stone’a. To 80-kilkuletni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy.

Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w tempie wykładniczym, a sam Earl dostaje pomocnika. Jednak nie tylko on śledzi poczynania Earla. Nowy tajemniczy przemytnik znalazł się także na celowniku znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa (Cooper).

Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione przez niego w przeszłości zaczynają mu coraz bardziej doskwierać. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego lub egzekutorzy kartelu.

Przedstawiona w filmie „The Mule” historia 80-letniego przemytnika jest tym ciekawsza, że napisało ją samo życie. Filmowy Earl Stone, w którego wciela się Eastwood, to w rzeczywistości Leo Sharp - odznaczony bohater wojenny i zasłużony ogrodnik, który zapisał się w historii jako jeden z najstarszych przemytników narkotyków na świecie.

Już w latach 80. zaczął szmuglować narkotyki dla kartelu Sinaloa, jednak został schwytany dopiero w 2011 roku, mając przy sobie ponad 90 kilogramów kokainy. Choć nie przyznawał się do winy, został skazany. Na wolność wyszedł jednak już po 3 latach, gdyż reprezentujący go prawnik udowodnił przed sądem, że cierpiący na demencję starzec został wykorzystany przez meksykańskich dilerów. Leo Sharp zmarł kilka lat po wyjściu z więzienia w wieku 92 lat.

Trailer pozwala też dostrzec, że prócz Eastwooda w filmie „The Mule” zobaczymy także Bradleya Coopera, Dianne Wiest, Laurence'a Fishburne'a i Michaela Penę. Za scenariusz filmu odpowiada Nick Schenk, który współpracował już z Eastwoodem przy „Gran Torino”. Był też jednym ze scenarzystów „Narcos”, co z pewnością przydało mu się podczas pracy nad „The Mule”.


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy