bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Skandale, marzenia i obsesje na kinowym ekranie - zapraszamy na kolejny pokaz z cyklu ART BEATS: THE BEST OF


Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkich miłośników malarstwa i sztuki do obejrzenia kolejnego filmu dokumentalnego z cyklu "Art Beats. The Best of". „Klimt i Schiele. Eros i Psyche” to filmowa opowieść o niezwykłym momencie dla sztuki, literatury i muzyki, w którym wśród art krążą nowe idee, Freud odkrywa popędy psychiki, a kobiety zaczynają walkę o uzyskanie niezależności.

 

Gdy zamiera ryk armat I Wojny Światowej, w Wiedniu, w sercu Europy Środkowej, kończy się złoty wiek. Imperium austro-węgierskie zaczyna się rozpadać. W nocy z 31 na 31 października 1918 roku, w swoim domu, umiera Egon Schiele. To jeden z 20 milionów zgonów spowodowanych przez zabójczą grypę „hiszpankę”. Umiera patrząc na niewidzialne zło twarzą w twarz, w jedyny możliwy sposób: malując swój autoportret. Ma zaledwie 28 lat, trzy dni wcześniej zmarła jego żona w ciąży. A dopiero co odbyła się jego pierwsza wystawa – celebracja nowej idei malarskiej, która przedstawia niepokój i pragnienia ludzkości – 19 obrazów olejnych i 29 rysunków, wcześniej uważanych za pornograficzne. Kilka miesięcy wcześniej zmarł jego nauczyciel i przyjaciel, malarz – symbolista Gustav Klimt. Od przełomu wieków zasadniczo zmienił on pojęcie sztuki i stworzył nowy prąd artystyczny: secesję. Film dokumentalny „Klimt i Schiele. Eros i Psyche”, opowiada o tym niezwykłym momencie dla sztuki, literatury i muzyki, w którym wśród art krążą nowe idee, Freud odkrywa popędy psychiki, a kobiety zaczynają walkę o uzyskanie niezależności.

Pokazy filmu odbędą się 24 marca o godz. 12:00 i 18:00.

 

Bilety można nabyć w kasie kina oraz online: https://www.ldk.limanowa.pl/repertuar/art-beats-the-best-of-klimt-i-schiele-eros-i-psyche

 

Grupy zorganizowane zapraszamy do kontaktu (18 3371 603) w celu zarezerwowania miejsc.

 

ZAPRASZAMY!

 

Partnerzy